Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Informace pro dárce

Novinky a média


Miele technika podporuje dárce krve

24.8.2021

Společnost Miele technika dlouhodobě motivuje své zaměstnance k bezpříspěvkovému darování krve a krevní plazmy celou řadou benefitů.

Celý článek


Den s Horskou službou v Loučné nad Desnou

17.7.2021

Díky Obci Loučná nad Desnou a Horské službě jsme měli skvělou příležitost, jak oslovit veřejnost a získat nové dárce krve! Byli jsme pozváni na báječnou akci Den s Horskou službou, nabitou ukázkami, atrakcemi a zábavou!

Celý článek


Výherci soutěže "Relax s Transfúzkou"

15.7.2021

Tak a výhry jsou rozdány! Ještě jednou gratulujeme a děkujeme, že jste našimi dárci!

Celý článek


Nová soutěž pro dárce krve a plazmy

1.7.2021

Včera skončila soutěž RELAX S TRANSFÚZKOU a dnes je tu soutěž nová!

Celý článek


Soutěž Krvinka se červená má své vítěze

29.6.2021

Krvinka se začervenala a my jsme rozdali dárečky vítězům naší výtvarné soutěže.

Celý článek


Pedagožka motivuje své studenty již několik let k dárcovství krve. Mnoho z nich se pak na transfúzní službu vrací pravidelně

24.6.2021

Přes dvacet studentů Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk přišlo tento týden darovat krev do AGEL Transfúzní služby v Šumperku. Nebylo to zdaleka poprvé. Iniciátorkou dobrovolné akce je pedagožka Mgr. Iva Přikrylová, která své studenty k dárcovství krve motivuje již 6 let.

Celý článek


Dárci krve ze Šumperska a okolí slavili. K matadorům transfúzní služby se ochotně přidali i prvodárci

17.6.2021

Na třetí červnový týden připravila AGEL Transfúzní služba v Šumperku u příležitosti Světového dne dárců krve oslavu, při které zdravotníci poděkovali příchozím za nezištnou pomoc. Dobrou zprávou je, že se podařilo oslovit i ochotné prvodárce.

Celý článek


Očkování proti covid-19 komplikuje situaci na transfúzních službách

4.6.2021

Nedostatek dárců krve v souvislosti s očkováním proti koronaviru řeší aktuálně transfúzní služby napříč Českem. Výjimkou není ani AGEL Transfúzní služba v Šumperku či hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Prostějov, kde mnohé dárce krve musí po očkování vyřadit z odběru i na celý měsíc. Další zájemci pak nemohou darovat krev kvůli tomu, že jsou koronavirem přímo nakaženi, nebo kvůli cestování do zahraničí – zejména pak do rizikových zemí, kde hrozí vyšší riziko nákazy koronavirem.

Celý článek


Dobrovolní hasiči z Bruntálska pomáhají také dárcovstvím krve. Do AGEL Transfúzní služby přijeli na jubilejní 10. hromadný odběr

1.6.2021

Darujeme krev, zachraňujeme životy. V samém závěru května propůjčila AGEL Transfúzní služba svůj hlavní slogan hasičům, kteří přijeli na již 10. ročník hromadného odběru dobrovolných hasičů okresu Bruntál.

Celý článek


Mimořádný odběrový den

17.5.2021

Nedostatek krevních zásob i nadále trápí zdravotnická zařízení. Rozvolňování coronavirových opatření s sebou přinesl i obnovu plánovaných operací a s tím spojenou zvýšenou spotřebu krve. Jako jedna z mála transfúzních stanic, která odebírá plnou krev a krevní plazmu, ale je i výrobcem transfúzních přípravků, musela AGEL Transfúzní služba a.s. vyčlenit nové dny pro odběr plné krve.

Celý článek


V nemocnicích se obnovují plánované operace. Zásoby krve se snižují, upozorňuje AGEL Transfuzní služba

29.4.2021

Vzhledem k ustupující epidemii onemocnění covid-19 se v mnoha nemocnicích opět rozběhly plánované operace a s nimi vzrůstá spotřeba krevních transfúzí. Doposud byly odběry krve na AGEL Transfúzní služba regulovány dle snížené poptávky krevními bankami a nemocnicemi.

Celý článek


Před velikonočními svátky proběhl další a již tradiční odběr – Velikonoce na transfúzce

2.4.2021

Snažíme se co nejvíce pečovat o naše dárce a motivovat dárce nové, aby se nebáli, zavítali k nám a rozšířili dárcovskou základnu. Krev je stále nenahraditelná tekutina a nedá se uměle vyrobit. Stále bohužel platí to, že pro krevní soběstačnost České republiky je potřeba 33 tisíc nových dárců ročně!

Celý článek


Omezení volného pohybu osob neznamená zákaz darovat krev či plazmu, ubezpečuje AGEL Transfúzní služba

1.3.2021

Omezení volného pohybu osob na základě Usnesení vlády České s platností od 1. 3. 2021 se dotýká také dárců krve a plazmy. AGEL Transfúzní služba proto ubezpečuje všechny dobrovolníky, že i přes nová omezení mohou i nadále přijíždět darovat nejcennější tekutinu.

Celý článek


Svátek všech zamilovaných oslaví se svými dárci AGEL Transfúzní služba i v letošním roce

4.2.2021

Svatý Valentýn bývá svátkem zamilovaných a sdílení lásky. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví valentýnskými odběry i dárci krve ze Šumperska a Bruntálska, a to již ve čtvrtek 11. února a v pátek 12. února na AGEL Transfúzní službě v Šumperku a také na odběrovém místě v Bruntálu. Ať přijde nový nebo stávající dárce sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek.

Celý článek


Nová soutěž pro dárce krve a plazmy!

29.1.2021

AGEL Transfúzní služba a.s. pořádá jako poděkování dárcům krve a plazmy novou soutěž RELAX S TRANSFÚZKOU!

Celý článek


Tisíce dobrovolníků přišly loni darovat krev či plazmu. Nové dárce potřebuje AGEL Transfúzní služba i letos

20.1.2021

Loňský rok byl nejen pro běžné občany, ale i pro dárce krve a plazmy, nesmírně náročným obdobím. Obavy o zdraví a restrikce odradily mnoho lidí od návštěvy zdravotnických zařízení. Odběry krve a plazmy se ale nemohou ani v době epidemie zastavit, a proto byli zdravotníci v AGEL Transfúzní službě postaveni před nelehký úkol.

Celý článek


AGEL Transfúzní služba vytváří zásoby krve a plazmy pro vánoční svátky

15.12.2020

Před vánočními svátky je nutné zajistit dostatečné zásoby krve a krevní plazmy pro krevní banky a nemocnice v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Každoročně se na toto období připravuje i AGEL Transfúzní služba s odběrovými středisky v Šumperku a v Bruntále.

Celý článek


Také AGEL Transfúzní služba se nově zapojuje do boje proti koronavirovému onemocnění

1.12.2020

AGEL Transfúzní služba je nově zapsána do seznamu středisek, které odebírají rekonvalescentní plazmu od dárců s prodělaným onemocněním Covid-19 veřejností známou také jako anti-covid plazma, která slouží k podpoře léčby pacientů s koronavirovým onemocněním v nemocnicích.

Celý článek


Dárci o svá ocenění nepřišli

30.11.2020

Každoročně v Divadle Šumperk a v Kulturním domě v Bruntálu oceňujeme společně s Českým červeným křížem dárce s významným počtem čestných odběrů krve a plazmy. Letos nám epidemie koronavirového onemocnění znemožnila tato ocenění předat hromadně a s kulturním programem. Naši dárci ale o svá ocenění rozhodně nepřijdou.

Celý článek


Navzdory koronaviru dárci krve a plazmy o tradiční Mikulášský odběr nepřijdou ani v Šumperku, ani v Bruntále

26.11.2020

Mikulášský odběr připravila AGEL Transfúzní služba v Šumperku a v Bruntále pro své dárce i v období koronavirové epidemie. Na šumperském odběrovém středisku se uskuteční ve čtvrtek 3. a v pátek 4. prosince. Mikulášský odběr bude určen nejen pro pravidelné dárce, ale také pro prvodárce. Ti, kdo se rozhodnou krev darovat, se však musí předem objednat.

Celý článek


Předávání Zlatých křížů ČČK II. třídy

5.10.2020

V pátek 18.9.2020 proběhlo v kapli Božího těla v historické budově Konviktu UP v Olomouci slavnostní předávání Zlatých křížů ČČK II. třídy za 120 bezpříspěvkových odběrů u dárců krve a jejích složek.

Celý článek


Dárci se nemusí bát i nadále darovat krev a plazmu

2.10.2020

Druhá vlna epidemie koronaviru přináší nové výzvy nejen pro pacienty, ale i personál zdravotnických zařízení, včetně AGEL Transfúzní služby Šumperk. Pro zajištění odběrů krve a plazmy bez omezení zpřísnilo odběrové centrum hygienická opatření, která jsou nutná pro maximální ochranu dárců a zaměstnanců. S tím se však znovu množí dotazy dárců, jak mají postupovat po prodělání koronavirové infekce, zda mohou i nadále darovat a zda jsou nastavena nějaká další omezení.

Celý článek


Děkujeme všem dárcům, kteří se zapojili do Letní soutěže o kávovar!

25.9.2020

Výhercem v odběrovém středisku Šumperk se stal Lukáš T. ze Zábřehu a výherkyní odběrového střediska Bruntál se stala Monika V. taktéž z Bruntálu.

Celý článek


Obměna techniky na AGEL Transfúzní službě zaručuje pokračování bezproblémových odběrů

7.8.2020

Nové přístrojové vybavení má k dispozici AGEL Transfúzní služba na odběrovém místě v Šumperku i v Bruntále. Nejmodernější technika nahradila na transfúzní službě, sice stále plně fungující, ale již starší a pomalu dosluhující vybavení.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL v Bruntále poděkuje dárcům krve

9.6.2020

K oslavě Světového dne dárců krve se opět připojí i Transfuzní služba AGEL na odběrovém místě v Bruntále. Světový den dárců krve se od roku 2003 slaví každoročně 14. června, ale protože tento den letos připadá na neděli, poděkuje Transfuzní služba AGEL dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc již ve čtvrtek 11. června a v pátek 12. června.

Celý článek


Transfuzní služba AGEL v Šumperku poděkuje dárcům krve

8.6.2020

K oslavě Mezinárodního dne dárců krve se opět připojí i Transfuzní služba AGEL v Šumperku. Mezinárodní den dárců krve slaví celý svět od roku 2003 každoročně 14. června. Protože tento den letos připadá na neděli, Transfuzní služba AGEL poděkuje dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc již ve čtvrtek 11. a v pátek 12. června.

Celý článek


Daruj krev se Sdružením dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje

2.6.2020

Jako na hasičské stanici si připadali dárci krve a plazmy ve středu 27. května na Transfúzní službě v Bruntále. Darovat svou krev zde totiž přišlo hned 28 dobrovolných hasičů.

Celý článek


Transfuzní služba AGEL v Šumperku odstartovala přípravy přelomového projektu, který si vyžádá až 50 miliónů korun

27.5.2020

Přelomový. Tak se bez přehánění dá označit projekt Transfuzní služby AGEL v Šumperku, jenž si vyžádá investici šplhající k 50 miliónům korun. Během následujících pěti let se šumperská „transfúzka“ přestěhuje do nových prostor, kde se promění v jedno z nejmodernějších odběrových středisek v republice. Stěhování umožní rovněž další rozšiřování dárcovské základny.

Celý článek


Transfúzní stanice Šumperk stabilizuje zásoby krve

6.5.2020

Řadu nezbytných opaření musela v čase koronavirové epidemie realizovat Transfuzní služba Šumperk a.s., člen skupiny AGEL. Byl zde zřízen krizový štáb, který doposud koordinuje odběry plné krve a plazmy v Šumperku i na všech odběrových střediscích. Transfúzní služba náročné období úspěšně zvládla a příjem dárců se vrací, s drobnými změnami, do normálu.

Celý článek


Transfuzní služba darovala domovům pro seniory dávkovače desinfekce

21.4.2020

Naprosto nedosažitelným zbožím se v těchto dnech staly dávkovače desinfekce, které chtělo město Šumperk nainstalovat do svých domovů pro seniory, které jsou ve správě města Šumperka. Pomocnou ruku proto nabídla šumperská Transfuzní služba AGEL, která městu darovala tři dávkovače, včetně zásoby desinfekčního roztoku.

Celý článek


Odběrové středisko Transfúzní služby AGEL v Bruntále odmění dárce při Valentýnském odběru

10.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví Valentýnskými odběry i dárci krve z Bruntálska, a to ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února na odběrovém středisku Transfúzní služby v Bruntále, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat, prvodárcům stačí dorazit.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL v Šumperku odmění dárce při Valentýnském odběru

7.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek oslaví Valentýnskými odběry i dárci krve ze Šumperska, a to ve čtvrtek 13. února a v pátek 14. února na Transfúzní službě Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, vždy obdrží dárek. U stálých dárců je potřeba se k odběru předem objednat, prvodárcům stačí dorazit.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL je připravena i na sváteční období, v těchto dnech odebrala rekordní počet dárců

16.12.2019

Stejně jako po celý rok, i během vánočních svátků potřebují nemocnice dostatek zásob krve a transfúzních přípravků pro plánované operace i neplánované akutní případy. Lidskou krev nelze vyrobit a jedinou možností, jak ji získat, jsou odběry od dárců. Dostatečné množství krve pro zdravotnická zařízení v Olomouckém a Moravskoslezském kraji zajišťuje také šumperská Transfúzní služba AGEL , která musí být i během svátečního období připravena reagovat na požadavky zdravotnických zařízení.

Celý článek


Transfúzní služba v Šumperku i v Bruntále už zná dva výherce soutěže o značkové koloběžky

12.12.2019

S neskrývanou radostí si převzali a vyzkoušeli své nové koloběžky značky KOSTKA výherci Miroslav Petřík ze Zlatých Hor a Jana Rumpíková ze Šumperka, kteří se zúčastnili soutěže pro dárce krve a plazmy pořádané Transfúzní službou, členem skupiny AGEL. Do soutěže, která probíhala od konce září do konce listopadu, se mohli zapojit všichni dárci odběrných míst v Šumperku a v Bruntále poté, co po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku.

Celý článek


Mikulášská nadílka čekala na dárce Transfúzní služby Šumperk

6.12.2019

Mikulášskou a adventní atmosféru přinesli včera a dnes Mikuláš, čert a anděl, aby tak zpříjemnili pobyt bezpříspěvkových dárců krve a plazmy na Transfúzní službě Šumperk, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Český červený kříž a Transfúzní služba poděkovali 126 věrným dárcům krve

3.12.2019

Zlaté a stříbrné medaile profesora MUDr. Jana Janského a Zlaté kříže 3. třídy bezpříspěvkového dárcovství obdrželo v pátek 29. listopadu v sále Střední odborné školy v Bruntále 126 dárců krve a plazmy, kteří navštěvují Transfúzní službu Šumperk, odběrové středisko Bruntál, patřící do skupiny AGEL. Slavnostní akci zorganizoval oblastní spolek Českého červeného kříže Bruntál ve spolupráci s Transfuzní službou.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL Šumperk ocenila 101 dárců krve

25.11.2019

Celkem 101 dárců krve a plazmy ocenili za bezpříspěvkové dárcovství plaketami profesora MUDr. Jana Janského zástupci Transfúzní služby AGEL, člen skupiny AGEL, oblastního spolku Českého červeného kříže Olomouc a města Šumperk. Stříbrnou plaketu za 20 odběrů převzalo 57 dárců a zlatou plaketu za 40 odběrů obdrželo 34 dárců. Dárcům pogratuloval i matador mezi dárci, Kamil Šafář, který absolvoval již 216 odběrů.

Celý článek


Daruj krev s MěÚ Bruntál

14.11.2019

Bezpříspěvkové dárcovství krve a krevní plazmy patří mezi významnou a společensky prospěšnou činnost, která může zachránit životy a zdraví těch, kteří to právě potřebují. Proto se i MěÚ Bruntál rozhodl zorganizovat pro své zaměstnance akci "Daruj krev se zaměstnanci MěÚ Bruntál", kterou zorganizovala paní tajemnice Ing. Zdeňka Svobodová. I přes své pracovní vytížení si někteří zaměstnanci našli čas a rozhodli se darovat krev. Této akce se zúčastnilo 10 zaměstnanců z MěÚ, z toho byli 4 prvodárci. Všem moc děkujeme!

Celý článek


Dárci krve a plazmy soutěží o koloběžky na Transfúzní službě v Šumperku i v Bruntále

10.10.2019

O značkovou koloběžku mohou soutěžit noví i stávající dárci, kteří přijdou darovat krev či plazmu na Transfúzní službu v Šumperku nebo na odběrové středisko Bruntál, které patří do skupiny AGEL. Stačí, aby dárci zvládli úspěšný odběr do 29. listopadu, po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku, a tím se zapojili do soutěže. Ve hře jsou dvě koloběžky značky KOSTKA.

Celý článek


Sleva pro dárce 10%

7.10.2019

SLEVA 10% PRO DÁRCE TRANSFÚZNÍ SLUŽBY a. s. DO RESORTU SOBOTÍN S podzimem a sychravým počasím je nutné své tělo hýčkat, a proto si pro Vás Transfúzní služba a. s. Šumperk a Bruntál připravila slevu ve výši 10% do bazénu a Wellness & Spa - saunový svět zámeckého resortu Sobotín.

Celý článek


Zlaté kříže ČČK

1.10.2019

ČČK uděloval Zlaté kříže II.třídy za 120 odběrů mezi kterými byli i dárci z Transfúzní služby a. s., člena skupiny AGEL.

Celý článek


Studenti SPŠ a OA Brutnál darovali krev

14.9.2019

Dnes byli studenti SPŠ a OA v Bruntále darovat krev. Paní učitelka Stáňová tímto reagovala na výzvu nedostatku krve a přiměla studenty k dobrému skutku bezpříspěvkového dárcovství krve.

Celý článek


Výhoda pro dárce

3.9.2019

Transfúzní služba a.s. člen skupiny AGEL získala pro dárce novou výhodu Transfúzní služba a.s. člen skupiny AGEL získala pro své dárce novou výhodu ve formě slevy 20% ze vstupného do termálního parku TERMÁLY LOSINY. Tato sleva se vztahuje na registrované dárce krve a plazmy Transfúzní služby a.s. v Šumperku a Bruntále. Aby dárce mohl svou slevu uplatnit, musí se prokázat platným průkazem „Legitimací“ dárce.

Celý článek


Na podzim můžete v Bruntále darovat krev i plazmu i odpoledne

2.9.2019

Atraktivní odpolední odběry plazmy i plné krve nově připravuje pro dárce Transfúzní služba, odběrové středisko v Bruntále, které je člen skupiny AGEL. Na podzim nabídne pět termínů, z toho dva využijí pouze dárci plazmy a tři termíny, vždy jedna středa v měsíci, jsou určeny pro dárce plné krve. Bruntálské odběrové místo tak vychází vstříc dárcům, kteří nemohou přijít na odběry v klasických ranních časech a věří, že odpolední termíny se rychle zaplní.

Celý článek


Hrdinství má mnoho podob, třeba dárce s 230 odběry krve na Transfúzní službě v Bruntále

27.8.2019

Hrdinství má mnoho podob, třeba dárce s 230 odběry krve na Transfúzní službě v Bruntále Bruntál, 26. srpna 2019: Dvojici dárců krve, která dobrovolně věnovala svou krev již 230krát, poděkovali a odměnili ji pracovníci Transfúzní služby v Bruntále, člena skupiny AGEL. Rekordmanka Dana Rulfová úspěšně zvládla svůj 233. odběr a dlouholetý dárce Vladimír Buchta má za sebou 223 odběrů. Oba novodobí hrdinové mají blízko k nejvyššímu vyznamenání Českého červeného kříže za bezpříspěvkové dárcovství krve udělovanému za 250 odběrů. Oběma dárcům je však největší odměnou pocit, že pomáhají a jdou příkladem.

Celý článek


Dárci kostní dřeně zachraňují lidské životy i díky Transfúzní službě AGEL v Šumperku

9.8.2019

Průměrně deset nových dobrovolných zájemců o dárcovství kostní dřeně se zapíše každý měsíc v Náběrovém centru Transfúzní služby AGEL v Šumperku. Zařízení se tak aktivně podílí na rozšiřování Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD). Tím dává větší naději lidem i malým dětem s leukémií a dalšími závažnými onemocněními krvetvorby, kteří musí podstoupit transplantaci kostní dřeně a hledají vhodného dárce. Pro zájemce o dárcovství kostní dřeně a vstup do registru jsou na Transfúzní službě vyhrazeny středy, registrace zabere půl hodiny a dárci krve nebo plazmy se mohou zapsat i během svého odběru.

Celý článek


Facebooková výzva Transfúzní služby Agel v Šumperku se vyplatila

30.7.2019

Transfúzní služba AGEL v Šumperku využívá pro komunikaci se svými dárci moderní komunikační kanály, včetně sociálních sítí. Poslední Facebooková výzva o nedostatku krve měla obrovskou odezvu a nejenom tu virální. Řadu lidí přiměla přijít darovat krev zcela poprvé.

Celý článek


Darujte krev ještě před dovolenou, vyzývá Transfúzní služba AGEL Šumperk

15.7.2019

Šumperk, 15. července 2019: Osmadvacetidenní karanténa čeká na všechny dárce, kteří se chystají na dovolenou v Evropě a po návratu chtějí darovat krev a plazmu. Příčinou je virus západonilské horečky, kterou na člověka přenáší bodnutím vybrané druhy komárů. Transfúzní služba AGEL v Šumperku proto apeluje proto na zájemce, aby dárcovství krve ani plazmy neodkládali.

Celý článek


190624 Svatojánské slavnosti

24.6.2019

S hrdostí můžeme říct, že jsme stali sponzory Svatojánských slavností ve Velkých Losinách ve dnech 21.6.-23.6.2019

Celý článek


Hromadný odběr Diakonie

18.6.2019

Dnes se na Transfúzní službě v Šumperku konal hromadný odběr firmy Diakonie Sobotín. Firma k nám chodí pravidelně darovat krev v hojném počtu dárců. I přestože jsou pravidelní dárci z firmy nemocní, se hromadný odběr uskutečnil a přišlo 5 dárců, kde z toho byli 3 prvodárci :)

Celý článek


Světový den dárců krve

14.6.2019

V týdnu od 11.6. - 14.6. se na Transfúzní službě a.s. v Šumperku a Bruntále uskutečnil Světový den dárců krve, který připadá na 14.6. Datum vyhlásila Světová zdravotnická organizace jako Světový den dárců krve poprvé v roce 2003. Záměrem je upozornit na význam a hodnotu krve pro život, a zvýšit povědomí o potřebě pravidelného dárcovství krve, aby byla zajištěna kvalita, bezpečnost a dostupnost krve a krevních produktů pro potřebné pacienty.

Celý článek


190612 Hromadný odběr HOBES

12.6.2019

Dnes k nám na Transfúzní službu do Bruntálu přišli darovat krev zaměstnanci z firmy HOBES, spol. s r o , Horní Benešov. Celkem darovalo 11 zaměstnanců, z toho bylo 6 prvodárců ;). V ČR bohužel počet dárců krve v poslední době klesá – na transfúzních službách a nemocničních zařízení je registrováno cca 233 tisíc pravidelných dárců, což je podstatně méně, než počet doporučovaný WHO, který by měl být o cca 150 tisíc vyšší.

Celý článek


190610 Dárce s 325 odběry

10.6.2019

Rekordman Transfúzní služby AGEL má na kontě 325 odběrů krve a plazmy Šumperk: Titulem „Nejaktivnější dárce krve a krevní plazmy“ ocenila Transfúzní služba a.s., člen skupiny AGEL, v Šumperku společně se zástupci ČČK Olomouc a členy rady města Šumperk dárce, který daroval krev či plazmu již 235krát. Pro šumperskou Transfúzní službu AGEL se tímto dobrovolný dárce pan Pavel Heincl stal dosavadním rekordmanem.

Celý článek


190621 Předávání Zlatých křížů

21.5.2019

Dne 16.5.2019 proběhlo ve Slavnostním sále Klášterního Hradiska Vojenské nemocnice v Olomouci slavnostní předávání Zlatých křížů ČČK dárcům krve za 80 bezpříspěvkových odběrů.

Celý článek


190617 Dárci REMAX

17.5.2019

Ve čtvrtek 16.5.2019 se přišli zapsat do dárcovství krve zaměstnanci firmy REMAX v Šumperku, a to na popud svého kolegy, který je již stálým dárcem . K odběru se zapsalo 6 dobrovolníků, z toho 4 noví dárci. Děkujeme všem, kteří se odhodlali k dobrému skutku darovat.❤️

Celý článek


Transfúzní služba AGEL zve dobrovolníky na velikonoční odběr krve

11.4.2019

K Velikonocům neodmyslitelně patří celá řada lidových tradic, rodinná setkání i jarní tématika. Pro mnohé dobrovolné dárce krve jsou ale také tradičním obdobím darování vzácné tekutiny, ke kterému každoročně vyzývá i Transfúzní služba, člen skupiny AGEL. Jako každý rok, i letos nabídne Transfúzní služba na pracovišti v Šumperku dobrovolným dárcům v předvelikonočním termínu nejen příjemnější prostředí s jarními dekoracemi, ale také drobný velikonoční dárek.

Celý článek


Transfúzní služba a.s. uspěla při kontrole SÚKL

8.4.2019

Transfúzní služba a.s., člen skupiny AGEL, v termínu od 1.4.2019 do 4.4.2019 úspěšně absolvovala audit Státního ústavu pro kontrolu léčiv, který byl zaměřen na celkový provoz a dodržování legislativních norem. Pozitivní výsledek kontroly je dalším důkazem pro všechny dárce, že Transfúzní služba a.s. splňuje veškeré podmínky pro tento specifický a náročný zdravotnický provoz.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL v Šumperku se zaměří na prvodárce

1.3.2019

Přestože se v loňském roce podařilo Transfúzní službě skupiny AGEL v Šumperku zaregistrovat více než 340 nových prvodárců, celkový počet dobrovolných dárců krve stále není ideální. A to nejen na Šumpersku, ale v celé republice. Oslovit nové zájemce, kteří přijdou darovat krev poprvé, chce proto šumperská Transfúzní služba AGEL prostřednictvím kampaně „450 ml naděje“, v rámci které připravuje ve spolupráci s Nadačním fondem Naděje na čtvrtek 7. března speciální odběrový termín.

Celý článek


Čtyři velké soutěže pro dárce krve a plazmy připravila Transfúzní služba AGEL

6.2.2019

Poukaz na jednodenní lyžovačku, let horkovzdušným balónem, zákusek s kávou do cukrárny, dobrou večeři, anebo balík sladkostí mohou dostat v nejbližších týdnech dárci krve či plazmy, kteří docházejí na odběrová místa Transfúzní služby AGEL v Šumperku či v Bruntále.

Celý článek


Transfúzní služba AGEL nabídne dárcům krve na Valentýna losování o večeři i sladké dobroty

28.1.2019

Speciální valentýnskou akci připravila pro své dárce Transfúzní služba, která se členem skupiny AGEL, na střediscích v Šumperku a Bruntále. Vylosovaní dárci, kteří přijdou v období Valentýna dobrovolně darovat krev či plazmu, získají poukázky do cukrárny či na romantickou večeři. Valentýnského darování se mohou zúčastnit jak stávající, tak noví dárci.

Celý článek


Dárci plazmy na Transfúzní službě AGEL v Šumperku jsou nově vítáni v prostorách hlavní budovy

17.1.2019

Zájemci o darování plazmy ze Šumperka a okolí mají na Transfúzní službě AGEL v Šumperku k dispozici prostory hlavní budovy. Plazmaferetické centrum (okál) je nově přesunuto do hlavní budovy Transfúzní služby AGEL na adrese B. Němcové 22, kde probíhají v určené dny také odběry plné krve. Dárci plazmy se na odběry objednávají stejným způsobem jako dosud, tedy přes internetový objednávkový systém nebo telefonicky.

Celý článek


Za plazmu získali dárci v soutěži novou LCD televizi

4.12.2018

„Daruj plazmu, vyhraj LCD televizor“, hlásala od května do konce listopadu soutěž Transfúzní služby, člena skupiny AGEL. Do soutěže se mohli zapojit dárci krevní plazmy v Šumperku i Bruntále a dva z nich se nakonec stali šťastnými majiteli nových televizních obrazovek. Z Transfúzní služby Šumperk si ji odnesl Libor Vepřek ze Šumperka, z odběrového střediska v Bruntále paní Renata Nová z Rýmařova.

Celý článek


Za plazmu získali dárci Transfúzní služby v soutěži novou LCD televizi

4.12.2018

„Daruj plazmu, vyhraj LCD televizor“, hlásala od května do konce listopadu soutěž Transfúzní služby, člena skupiny AGEL. Do soutěže se mohli zapojit dárci krevní plazmy v Šumperku i Bruntále a dva z nich se nakonec stali šťastnými majiteli nových televizních obrazovek. Z Transfúzní služby Šumperk si ji odnesl Libor Vepřek ze Šumperka, z odběrového střediska v Bruntále paní Renata Nová z Rýmařova.

Celý článek


Na Transfúzní službě bude čekat na dárce Mikuláš, anděl nebo čert

30.11.2018

Mikulášský odběr vyhlásila na středu 5. prosince Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, na odběrových místech v Šumperku i v Bruntále. Dárcům krve či plazmy budou asistovat a rozdávat nadílku Mikuláš, anděl nebo čert.

Celý článek


Divadlo Šumperk se stalo dějištěm předávání medailí prof. MUDr. Jana Jánského

22.11.2018

Divadlo Šumperk se včera stalo dějištěm předání 95 zlatých a 159 stříbrných medailí prof. MUDr. Jana Janského za dobrovolné dárcovství krve či plazmy. Slavnostní odpoledne ve středu 21. listopadu s koncertem Olgy Lounové pro dárce připravila Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL a Český červený kříž, oblastní spolek Olomouc.

Celý článek


Ocenění dárců krve v Šumperku oživilo vystoupení Olgy Lounové

22.11.2018

Divadlo Šumperk se včera stalo dějištěm předání 95 zlatých a 159 stříbrných medailí prof. MUDr. Jana Janského za dobrovolné dárcovství krve či plazmy. Slavnostní odpoledne ve středu 21. listopadu s koncertem Olgy Lounové pro dárce připravila Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL, a Český červený kříž, oblastní spolek Olomouc.

Celý článek


112 dárců krve či plazmy si v Bruntále odneslo vyznamenání

16.11.2018

Za dobrovolné dárcovství krve či plazmy dostalo dnes 92 dárců z Bruntálska medaili prof. MUDr. Jana Janského a dalších dvacet pak Zlatý kříž při slavnostním předávání v Bruntále. Všichni tito dárci chodí pravidelně na odběry do zařízení Transfúzní služba, odběrové středisko Bruntál, které je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Výherci soputěže o wellness pobyt

30.10.2018

Dnes jsme ukončili soutěž "Daruj krev a vyhraj wellness". Na Transfúzní službě v Šumperku byl vylosován pan J. Š. z Loučné z 34 odběry krve a na odběrové středisku Bruntál byl vylosován výherce z Bruntálu s 39 odběry krve. Moc výherců gratulujeme.

Celý článek


Na Transfúzní službě v Bruntále darovali studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie

17.10.2018

Dnes 17.10.2018 na odběrovém středisku v Bruntále darovalo 12 studentů SPŠ a OA Bruntál. Šest studentů darovalo poprvé. Srdečně děkujeme za odvahu a za vaše rozhodnutí vstoupit do řad dobrovolných dárců krve. Kolektiv OS Bruntál.

Celý článek


Na Transfúzní službě v Bruntále darovali krev studenti Střední školy automobilní

24.9.2018

Celkem 6 studentů ze Střední školy automobilní Krnov se zúčastnilo prvního společného darování krve na Transfúzní službě v Bruntále, která je členem skupiny AGEL. Akce se uskutečnila ve středu 19. září a většina studentů v tento den darovala krev vůbec poprvé.

Celý článek


Na Transfúzní službě v Šumperku darovali společně krev zaměstnanci Diakonie Sobotín

13.8.2018

Osm zaměstnanců Diakonie Sobotín se v minulém týdnu sešlo na Transfúzní službě v Šumperku, aby poprvé společně darovali krev. Stalo se tak v rámci akce „Zaměstnanci Diakonie Sobotín darují společně“, kterou středisko u svých zaměstnanců podpořilo dobrovolné dárcovství.

Celý článek


Transfúzní služba v Bruntále opět nabídne odpolední termíny odběrů plazmy

6.8.2018

Brzké ranní vstávání kvůli darování plazmy nemusí zájemce z Bruntálska a okolí trápit ani v nadcházejícím školním roce. Po úspěšném testování odpoledních termínů odběrů v loňském roce nabízí i letos Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, možnost odpoledních termínů odběrů na základě objednávky. Odpolední termíny se budou týkat odběrového střediska Bruntál, a to ve vybraných středečních termínech.

Celý článek


Na Transfúzní službě v Šumperku darovali krev zaměstnanci firmy Miele

9.7.2018

Příkladem ostatním zaměstnavatelům v regionu jde z hlediska společenské odpovědnosti firma Miele technika s.r.o. z Uničova. Osmnáct jejích zaměstnanců se v měsíci červnu zúčastnilo společného darování krve na Transfúzní službě v Šumperku. Stalo se tak v rámci akce „Daruj krev s Miele“, kdy společnost u svých zaměstnanců podpořila dobrovolné dárcovství.

Celý článek


Na Transfúzní službu v Šumperku dorazili hasiči

15.6.2018

V tomto týdnu dorazili na Transfúzní službu v Šumperku členové a členky Sboru dobrovolných hasičů Jakubovice – naštěstí ne pracovně, nýbrž v roli dobrovolných dárců. Rozhodli se tak odstartovat mezi svými kolegy akci na podporu dobrovolného dárcovství krve a krevní plazmy. Prvního společného darování se zúčastnilo 7 hasičů a hasiček.

Celý článek


Transfúzní služba zve dárce krve na speciálně připravovanou kávu

12.6.2018

Čtrnáctý červen patří tradičně všem lidem, kteří darují bezplatně svou krev, aby tak pomáhali jiným - je totiž Světový den dárců krve. A k jeho oslavám se opět připojuje i Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, která nabídne dárcům krve a krevních složek jako odměnu šálek lahodné kávy. Všichni dobrovolní dárci krve a plazmy si budou moci vychutnat voňavý šálek kávy od zkušeného baristy ve čtvrtek 14. června v Šumperku a pátek 15. června v Bruntále.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

8.6.2018

Transfúzní služba a.s., se sídlem B. Němcové 1006/22, 787 01 Šumperk, IČO: 267 97 917, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 2663 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Světový den darců krve

5.6.2018

14. 6. 2018 na Transfúzní službě v Šumperk. 15. 6. 2018 na Transfúzní službě v Bruntále. Krev je dar života. Překonejte svůj strach, přijďte darovat krev nebo plazmu. Zachraňte život. Staňte se dárcem krve a plazmy.

Celý článek


Transfúzní službu v Bruntále obsadili hasiči

21.5.2018

V Transfúzní službě v Bruntále se to celý pátek 18. května hemžilo hasičskými uniformami. Důvodem naštěstí nebyl ani požár ani nácvik evakuace. Členové a členky sboru dobrovolných hasičů z Dolní a Horní Moravice, Vrbna pod Pradědem, Horního Benešova, Rýmařova, Leskovce nad Moravicí, Václavova, Bruntálu, Města Albrechtice, Široké Nivy, Světlé Hory a Milotic nad Opavou přišli darovat nejcennější tekutinu.

Celý článek


Transfúzní služba Šumperk má nové přepravní vozidlo

11.4.2018

Je spolehlivější, modernější, a disponuje větší chladicí komorou. Řeč je o zbrusu novém přepravním vozidle Transfúzní služby Šumperk, které zajištuje svoz krve a krevních složek z jednotlivých odběrových středisek a rozvoz hotových transfúzních přípravků do krevních bank zdravotnických zařízení.

Celý článek


Budoucí zdravotníci darovali krev na Transfúzní službě Šumperk

6.4.2018

Celkem deset studentů Střední zdravotnické školy Šumperk přišlo dnes společně darovat krev i plazmu na Transfúzní službu v Šumperku. Žáci se jakožto budoucí zdravotníci rozhodli jít příkladem a společným darováním upozornit veřejnost na vysokou důležitost této aktivity pro záchranu životů.

Celý článek


Na Transfúzní službě v Šumperku darovali krev skauti z místního spolku

26.3.2018

Jako na skautském táboře se mohli dnes cítit dárci krve a plazmy na Transfúzní službě v Šumperku, která patří do skupiny AGEL. Řady dobrovolných dárců krve dnes totiž posílilo hned šest vedoucích místního spolku Junák - český skaut ze střediska Rudy Knotka Šumperk.

Celý článek


Transfúzní služba nabídne o Velikonocích sladké odměny pro dárce

23.3.2018

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Zelený čtvrtek na Transfúzní službu darovat krev či plazmu, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky na odběrových střediscích v Bruntále i Šumperku zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné sladké dárečky.

Celý článek


Velikonoční odběr

15.3.2018

Velikonoční odběr - přijďte na Zelená čtvrtek darovat krev nebo plazmu. Děkujeme firmě Kremo za dobroty pro dárce při tomto odběru.

Celý článek


Transfúzní služba v Bruntále i letos nabízí odpolední termíny odběrů plazmy

13.3.2018

Brzké ranní vstávání kvůli darování plazmy nemusí zájemce z Bruntálska a okolí trápit ani v letošním roce. Po úspěšném testování odpoledních termínů odběrů v loňském roce nabízí i letos Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, možnost odpoledních termínů odběrů na základě objednávky. Odpolední termíny se budou týkat odběrového střediska Bruntál, a to ve vybraných středečních termínech.

Celý článek


Transfúzní služba zve dobrovolníky na Valentýnské darování krve

9.2.2018

Oblíbený únorový svátek lásky mohou dárci krve z Šumperska a Bruntálska přijít oslavit na Transfúzní službu, která je členem skupiny AGEL. Na všechny příchozí čeká možnost soutěžit o romantickou večeři či poukazy do cukrárny. Akce platí v Šumperku i v Bruntále ve středu 14. února. Přijít přitom mohou jak noví, tak stávající dárci.

Celý článek


Valentýnský odběr

1.2.2018

Přijďte darovat 14.2. krev či plazmu a získejte poukaz do PIKOLY nebo restaurace U KATA.

Celý článek


Dárce plazmy vyhrál na Transfúzní službě v Bruntále televizi

19.12.2017

Krásný vánoční dárek obdržel od Transfúzní služby v Bruntále jeden z jejích pravidelných dárců v rámci soutěže „Daruj plazmu - vyhraj TV!“ Šťastným výhercem se stal Lukáš Holzner z Bruntálu. Transfúzní služba se mimo jiné i touto soutěží snažila ocenit ochotu dárců darovat plazmu.

Celý článek


Transfúzní služba v Šumperku se dnes proměnila na nebe i peklo plné dárků

5.12.2017

S humorným nadhledem přivítala dnes Transfúzní služba, která je členem skupiny AGEL, dárce krve. Zdravotnický personál v šumperském odběrovém středisku nezapomněl na příchod svatého Mikuláše a část personálu se převlékla do kostýmů čerta a Mikuláše. Každý z dárců navíc dostal za svoji odvahu jako poděkování drobný dárek.

Celý článek


Štastní výherci soutěže „Daruj plazmu – vyhraj LCD televizor!“

1.12.2017

Dnes jsme vylosovali na Transfúzní službě v Šumperku výherce LCD televize, je jím pan Martin Maňásek, Šumperk, 0-, 81 odběrů krve i plazmy. Na Transfúzní službě odběrovém středisku Bruntál se stal šťastný výherce soutěže „Daruj plazmu – vyhraj LCD televizor!“ : Lukáš Holzner z Bruntálu, celkem má 32 odběrů, z toho 1 odběr plné krve a 31 odběrů plazmy

Celý článek


Slavnostní předávání plaket dárcům krve a plazmy Divadlo Šumperk

24.11.2017

Setkání lidí, k jejichž životním cílům patří bezplatné dárcovství krve, se ve středeční podvečer sjeli do Divadla Šumperk, aby zde převzali zlaté a stříbrné plakety profesora MUDr. Jana Janského. Slavnostní akci zorganizovala Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, oblastní spolek Českého červeného kříže Olomouc a město Šumperk.

Celý článek


Transfúzní služba a Český červený kříž poděkovali pravidelným dárcům krve

23.11.2017

Setkání lidí, k jejichž životním cílům patří bezplatné dárcovství krve, se ve včera v podvečer konalo v Divadle Šumperk. Zasloužilí dárci si zde převzali zlaté a stříbrné plakety profesora MUDr. Jana Janského. Slavnostní akci zorganizovala Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, oblastní spolek Českého červeného kříže Olomouc a město Šumperk.

Celý článek


Budoucí zdravotníci darovali krev na Transfúzní službě Šumperk

10.11.2017

Celkem 19 studentů Střední zdravotnické školy Šumperk přišlo společně se svou třídní učitelkou Mgr. Marcelou Köhlerovou darovat krev i plazmu na Transfúzní službu v Šumperku, která je členem skupiny AGEL. Žáci se jakožto budoucí zdravotníci rozhodli jít příkladem a společným darováním upozornit veřejnost na vysokou důležitost této aktivity pro záchranu životů. Akce se uskutečnila ve středu 8. listopadu, většina studentů darovala krev poprvé.

Celý článek


ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ S PODPOROU TRANSFÚZNÍ SLUŽBY OCENIL V BRUNTÁLE DÁRCE KRVE

10.11.2017

V pátek 10. listopadu 2017 ocenil Český červený kříž s podporou Transfúzní služby, která je členem skupiny AGEL, bezplatné dárce krve a krevní plazmy. Nárok na ocenění plaketou prof. MUDr. Jana Janského letos získalo celkem 178 dárců. Slavnostní ocenění dárci převzali z rukou zástupců ČČK, Transfúzní služby a starosty města Bruntálu Ing. Petra Ryse, MBA. v aule Střední odborné školy v Bruntále.

Celý článek


Gratulujeme výhercům soutěže "Daruj krev a vyhraj wellness pobyt."

1.11.2017

Transfúzní služba Šumperk - pan Miroslav Žďarský ze Zábřehu na Moravě, který má 31 odběrů. Transfúzní služba odběrové středisko Bruntál - pan Josef Buček z Třemešné, celkem má 29 odběrů.

Celý článek


Studenti Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk se zapojili do darování krve

31.10.2017

Poslední říjnový den se zapojili do darování krve studenti Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk. Celkem přišlo na Transfúzní službu v Šumperku 11 studentů z toho 9 mužů a 2 ženy, 10 dárců bylo darovat poprvé. Chce moc poděkovat Mgr. Ivaně Přikrylové za organizaci odběru.

Celý článek


Předávání Zlatých křížů ČČK 2. stupně za 120 odběrů proběhlo v Olomouci

2.10.2017

Slavnostní předávávání prezidentem ČČK Doc. RNDr. Markem Juklem, Ph.D. Zlatých křížů ČČK 2.stupně za 120 bezpříspěvkových odběrů dárcům krve.

Celý článek


Transfúzní službu v Bruntále obsadili hasiči

18.9.2017

Jako na hasičské stanici si připadali dárci krve a plazmy ve středu 13. září na Transfúzní službě v Bruntále. Darovat svou krev zde totiž přišlo hned 15 dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Hasiči z Bušína zachraňovali životy darováním krve

13.9.2017

Nevyjíždí denně k zásahům, ale o to jsou aktivnější na poli kulturním a společenském. Řeč je o osmi dobrovolných hasičích z Bušína, kteří přišli v úterý 12. září darovat svou krev na Transfúzní službu v Šumperku, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Studenti SSA Krnov darovali na Transfúzní službě v Bruntále

11.9.2017

Na Transfúzní službě v Bruntále dne 8.9.2017 darovalo krev 12 studentů SŠA Krnov. Pět studentů darovalo poprvé. Děkujeme za organizaci a podporu dárcovství. Transfúzní služba

Celý článek


Transfúzní služba hledá posilu do svého týmu

6.9.2017

Transfúzní služba hledá posilu do svého týmu

Celý článek


Od začátku roku registrovala Transfúzní služba v Šumperku už 113 dárců kostní dřeně

30.8.2017

V lednu letošního roku se Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL, stala dalším náběrových centrem pro darování kostní dřeně. Zájemci se zde mohou zapisovat do registru dárců kostní dřeně každou středu. Do dnešního dne, tedy za prvních osm měsíců, dorazilo na odběrové místo v Šumperku již 113 zájemců, a to jak z řad pravidelných dárců krve, tak i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti.

Celý článek


Transfúzní služba v Bruntále nabídne nově i odpolední termíny odběrů plazmy

17.8.2017

Brzké ranní vstávání kvůli dárcovství plazmy bude pro zájemce z Bruntálska již brzy minulostí. Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, totiž vyslechla přání svých dárců a již od září nabídne možnost odpoledních termínů odběrů na základě objednávky. Půjde o odběry krevní plazmy, a to ve vybraných středečních termínech.

Celý článek


Pozor rekonstrukce před Podhorskou nemocnicí

27.7.2017

Transfúzní služba Bruntál - pozor rekonstrukce venkovních prostor před Podhorskou nemocnicí - prosíme dárce, aby chodili zadním vchodem do nemocnice.

Celý článek


Sbor dobrovolných hasičů z Obědné darovali na Transfúzní službě

11.7.2017

Na Transfúzní službě v Šumperku dnes darovali dobrovolní hasiči z Obědné. Děkujeme, že pomáháte zachraňovat životy.

Celý článek


Darování krevních skupin A+, A-, 0+, 0-, B-

23.6.2017

Prosíme dárce krevních skupin A+, A-, 0+, 0-, B-, aby se přihlašovali k odběrům krve na tel. 724 612 674 nebo na email: evidence.spk@tsl.agel.cz Jedná se zejména o darování krve v termínech od 10. 7. do 13. 7. a 17. 7. do 20. 7. Pokud máte možnost, přijďte prosím. Pomozte nám zajistit zvýšenou spotřebu životadárné krve v období prázdnin, které bohužel přináší více úrazů, nehod… Velmi nám pomůže i přivedení nového dárce. Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Celý článek


Společnost Miele hromadně darovala na Tranfúzní službě v Šumperku

20.6.2017

Společnost Miele zajistila společný odběr svých zaměstnanců, celkem jich přišlo 18 z toho 2 darovali plazmu a zbytek krev. Děkujeme za organizaci a podporu dárcovství. Transfúzní služba

Celý článek


Dárci z Transfúzní služby v Šumperku byli oceněni na Hradisku

16.6.2017

Dne 8.6.2017 proběhlo ve Slavnostním sále klášterního Hradiska Vojenské nemocnice v Olomouci slavnostní předávání Zlatých křížů ČČK dárcům krve za 80 bezpříspěvkových odběrů. Ocenění předával prezident ČČK Doc. RNDr. Marek Jukl, Ph.D. za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Celkem bylo pozváno asi 250 dárců, z TS Šumperk bylo pozváno 71 dárců.

Celý článek


Transfúzní služba Šumperk ocenila své nejaktivnější dárce

14.6.2017

Nejaktivnější dárce krve a krevní plazmy dnes odpoledne ocenila Transfúzní služba Šumperk společně se zástupci města Šumperk. Celkem 14 mužů v uplynulých letech a desetiletích darovalo přinejmenším dvěstěkrát svou krev či plazmu. Zatímco někteří překonali hranici dvou set odběrů jen těsně, rekordman ze čtrnáctky hrdinů, pan Václav Vondrouš, přišel darovat krev či plazmu celkem 296krát.

Celý článek


Daruj krev se studenty SPŠOA

7.6.2017

Na odběrové středisko v Bruntále přišlo ve středu 7.6.2017 darovat krev 9 studentů SPŠOA Bruntál, darovalo 6 studentů a z toho 4 prvodárci. Milí studenti, děkujeme za vaši odvahu a rozhodnutí. Přejeme si, aby jste ve svém okolí dokázali inspirovat i další studenty nebo kamarády, v tak ušlechtilé činnosti jako je darování krve či krevní plazmy.

Celý článek


DARUJ KREV s Českým rozhlasem

25.5.2017

Aktivní fáze projektu bude 1.6. – 19.6., tzn. že po tuto dobu bude otevřen formulář pro přihlášení zájemců do projektu na www.darujkrev.rozhlas.cz

Celý článek


Zdravotníci Transfúzní služby a Dialýzy Šumperk soutěží a jezdí do práce na kole

23.5.2017

Zdravotníci šumperské Transfúzní služby i Dialýzy Šumperk, které jsou členy skupiny AGEL, se aktivně zapojili do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do projektu „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem sedmnáct zaměstnanců obou zařízení, kteří utvořili čtyři týmy. Všichni účastníci přitom tento měsíc cestují do práce na kolech, pěšky, nebo třeba na kolečkových bruslích, čímž podporují ekologický i zdravý životní styl. O vítězství v soutěži přitom celý květen bojují s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


,,Daruj krev se studenty SŠA Krnov“.

12.5.2017

Dnes proběhla na Transfúzní službě v Bruntále akce,, Daruj krev se studenty SŠA Krnov“. Děkujeme studentům SŠA Krnov, kteří dnes darovali krev na odběrovém středisku v Bruntále. Darovalo 11 studentů, z toho byli 2 prvodárci. Děkujeme za vaše rozhodnutí vstoupit do řad dobrovolných dárců krve.

Celý článek


Daruj krve s firmou HOBES

12.5.2017

Dnes na odběrové středisko v Bruntále přišli darovat krev zaměstnanci firmy HOBES. Darovalo celkem 14 dárců, z toho 11 prvodárců. Děkujeme vám, že pomáháte druhým a všem prvodárcům za odvahu. Zároveň děkujeme paní Lucii Chlupové za organizaci akce.

Celý článek


Darování příslušníků aktivních záloh Armády České republiky

3.5.2017

Dnes 3. 5. 2017 přišli darovat krev a plazmu na Transfúzní službu a.s. v Šumperku příslušníci aktivních záloh Armády České republiky, příslušníků 221. strážní roty při Krajském vojenském velitelství v Olomouci. Zúčastnili se již po několikáté společného odběru. Děkujeme dárcům a moc si toho vážíme.

Celý článek


,,Daruj krev se studenty SPgŠ a SZŠ Krnov“

21.4.2017

Na Transfúzní službě v Bruntále dne 21.4.2017 darovali krev čtyři studenti SPgŠ a SZŠ Krnov. Jen student a studentka darovali krev poprvé. Dvě studentky jsou pravidelnými dárkyněmi plné krve i plazmy. Děkujeme studentům za hluboký projev solidarity.

Celý článek


,,Daruj krev se studenty Gymnázium a SOŠ Rýmařov“.

19.4.2017

Na Transfúzní službě v Bruntále dne 19.4.2017 darovali krev společně studenti Gymnázia a SOŠ Rýmařov.

Celý článek


Transfúzní služba zve na Velikonoční odběr krve

11.4.2017

K Velikonocům neodmyslitelně patří celá řada lidových tradic, rodinná setkání i jarní tématika. Pro mnohé dobrovolné dárce krve jsou ale také tradičním obdobím darování krve, ke kterému každoročně vyzývá Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL. Jako každý rok, i letos nabídne Transfúzní služba na pracovištích v Šumperku i v Bruntále dobrovolných dárcům v předvelikonočním termínu nejen příjemnější prostředí s jarními dekoracemi, ale také drobný velikonoční dárek.

Celý článek


Padesátkaři a stovkaři se sešli v pivovaru Holba.

7.4.2017

Padesátkaři a stovkaři se sešli v pivovaru Holba. Dárci, kteří v roce 2016 dosáhli 50ti odběrů a 100 odběrů navštívili pivovar Holba.

Celý článek


Odběrové střediko Bruntál navštívili studenti SOŠ a DCR Krnov

31.3.2017

Na odběrové středisko v Bruntále přišlo darovat krev 5 studentů SOŠ a DCR Krnov.

Celý článek


Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem

30.3.2017

Transfúzní služba se zapojí do projektu Daruj krev s Českým rozhlasem, akce bude 1.6. – 19.6.

Celý článek


Střední zdravotnická škola darovala na Transfúzní službě

22.3.2017

Dnes se Střední zdravotnická škola Šumperk zapojila do darování na Transfúzní službě. Přišlo 10 studentů z toho darovalo 7 krev a 1 plazmu. Děkujeme za organizaci a podporu dárcovství.

Celý článek


Daruj krev se SPgŠ a SZŠ Krnov

16.3.2017

Ve středu 15.3. na odběrové středisko v Bruntále dorazilo 15 studentů SPgŠ a SZŠ Krnov. Devět studentek a jeden student darovali poprvé. Děkujeme všem za jejich odvahu a rozhodnutí pomáhat druhým. Zároveň děkujeme paní Mgr. Aleně Kovářové za organizování akce.

Celý článek


Výherci losování "Daruj krev a plazmu a vyhraj celý den na lyžích"

24.2.2017

Dnes byli vylosování za akci "Daruj krev či plazmu a vyhraj celý den na lyžích"

Celý článek


Akce ,,Daruj krev se studenty SPŠ Bruntál“

17.2.2017

Na Transfúzní službě odběrové středisku Brutnál proběhla akce ,,Daruj krev se studenty SPŠ Bruntál“: Srdečně děkujeme studentům SPŠ Bruntál za rozhodnutí vstoupit do řad dobrovolných dárců krve. Dnešní akce se zúčastnilo 21 studentů a získali jsme 11 prvodárců.

Celý článek


Akce ,,Daruj krev se studenty SŠAMP Krnov“

8.2.2017

Dnes 8. února se uskutečnila akce ,,Daruj krev se studenty SŠAMP Krnov“. Na Transfúzní službě v Bruntále dnes přišlo darovat krev 15 studentů. Darovalo 12 studentů a rozšířili jsme dárcovskou základnu o 7 prvodárců.

Celý článek


Studenti Střední školy železniční, technická a služeb Šumperk se zapojili do darování krve

11.1.2017

Dnes se zapojili do darování krve studenti Střední školy železniční, technická a služeb Šumperk. Přišlo celkem 9 prvodárců a darovalo 5 mužů a 1 žena.

Celý článek


Ještě nemáte novoroční předsevzetí? Darujte krev či plazmu, vzkazuje Transfúzní služba

10.1.2017

Stále nevíte, jaké si dát předsevzetí do nového roku? Chtěli byste pomoci druhým? Jednou z možností je darovat krev či krevní plazmu. Transfúzní služba v Bruntále, která je členem skupiny AGEL, stále hledá nové dobrovolníky, kteří by rozšířili řady pravidelných dárců.

Celý článek


Transfúzní služba Šumperk je nově Náběrovým centrem Českého národního registru dárců dřeně

1.1.2017

Od 2.1.2017 provádíme nově na TS v Šumperku odběr vzorku krve pro vstup do registru dárců kostní dřeně.

Celý článek