Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Z transfúzky na koloběžce. Nové dárce AGEL Transfúzní služba láká i pravidelnou soutěží

2.8.2022

AGEL Transfúzní služba reflektuje dlouhodobý problém s poklesem nových dárců a odběrů krve. Pravidelnou soutěží se tak snaží motivovat k pravidelném dárcovství a přilákat dárce nové.

Společně s firmou KOSTKA – Kolobka, s.r.o., místním výrobcem známých sportovních i rekreačních koloběžek Kostka, uspořádala AGEL Transfúzní služba soutěž o 4 koloběžky řady Tour Max.

„Hlavní motivací pro darování krve je pocit zodpovědnosti a touha pomoci druhému. My se snažíme poděkovat dárcům i jinou formou, a tak kromě běžných benefitů, které dárci dostávají, pořádáme pravidelně soutěže pro dárce krve a plazmy. Dlouhodobě se zaměřujeme na podporu zdravého životního stylu našich dárců. Proto jsme společně s MUDr. Martinem Pomajbíkem, MBA ředitelem odboru lékařské péče, MUDr. Radanem Volnohradským, lékařem pracoviště Šumperk a se zástupcem firmy  KOSTKA – Kolobka, panem Jiřím Machovským, předali výhercům první dvě koloběžky,“ sdělil Ing. Václav Kokeš, předseda představenstva AGEL Transfuzní služby a.s.

Benefitem pro pravidelné dárce krve a plazmy na Šumpersku je mimo jiné i sleva 10 % na jednorázový vstup do Aquacentra Šumperk, 10% sleva na inscenace uváděné Divadlem Šumperk, nebo sleva 10 % na vstup do termálního bazénu Termály Losiny.

Dárci krve a plazmy mají dále nárok na odpočet ze základu daně z příjmu, a to za každý odběr 3000 Kč, stravné ve formě poukázek a pracovní či studijní volno po 24 hodin od příchodu k odběru. Další výhodou pravidelného dárcovství krve je, že má dárce přehled o svém zdravotním stavu, díky vyšetření krevního vzorku, které se provádí před každým odběrem.

„Jako bonus navíc, oproti jiným zařízením, testujeme dárcům hodnotu cholesterolu,“ doplnil MUDr. Radan Volnohradský, vedoucí lékař pracoviště Šumperk.

„Jménem firmy KOSTKA – kolobka, s.r.o. bych rád poděkoval nejen všem účastníkům soutěže, ale především všem pravidelným dárcům krve, díky kterým je možné zachraňovat lidské životy. Tímto ještě jednou gratuluji oběma výhercům a přeji jim spoustu šťastných a bezpečných kilometrů,“ sdělil Jiří Machovský, manažer obchodu.

„Gratulujeme výhercům soutěže a přejeme štěstí všem dárcům štěstí v naší nové soutěži,“ uzavřel Ing. Václav Kokeš, předseda představenstva AGEL Transfuzní služby.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. AGEL Transfúzní služba a.s. s odběrovými středisky v Šumperku a Bruntálu zásobuje nemocnice a krevní banky v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Dárci se mohou objednat v Transfúzní službě v Šumperku pomocí objednávkového systému na adrese sumperk.odbery.agel.cz nebo na bezplatné tel. lince 800 300 600.

Zpět