Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk - odběry krve)
724 612 674 (Šumperk - odběry plazmy)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Systém výhod pro dárce krve a plazmy

Darování krve a plazmy na AGEL Transfúzní službě je dobrovolné a bezpříspěvkové, přičemž největší motivací pro dárce je pomoc lidem v těžké životní situaci (více informací naleznete v sekci Jak pomáhá darování krve a plazmy). Transfúzní služba se však neustále snaží pro dárce zkvalitňovat své služby a jako výraz poděkování je mnoha způsoby podporovat v jejich aktivitě zachraňující lidské životy.  Kromě krátkodobějších akcí, které naleznete v sekci "Akce pro dárce", využívají dárci Transfúzní služby systém těchto benefitů:

Dárce krve a plazmy získává po každém odběru:

  • pracovní či studijní volno s náhradou mzdy
  • proplacené jízdné
  • odpočet ze základu daně z příjmu, a to za každý odběr 3000 Kč
  • bezplatné lékařské vyšetření včetně krevních testů na infekční onemocnění, EKG vyšetření
  • vitamíny od své zdravotní pojišťovny
  • občerstvení
  • odběr krve i plazmy se započítává do nároku na plaketu Prof. MUDr. Jana Janského (podrobnosti viz níže)

Benefity poskytované partnery AGEL Transfúzní služby:

Dárce registrované na Transfúzní službě v Šumperku či Bruntále se nově rozhodli podpořit také poskytovatelé služeb. Díky jejich vstřícnosti tak mají dárci nárok na celou řadu výhod. Společnosti zapojené do systému podpory dárců Transfúzní služby poznáte podle označení vstupu či pokladny kulatou samolepkou vlevo. Pokud chcete dárce také podpořit a zařadit svou společnost do sítě podporující dárce Transfúzní služby, pokračujte prosím kliknutím zde.


 

Poskytovatel Výhoda Podmínky poskytnutí Kontakt

Penzion Charlie v Mohelnici

Zvýhodněná cena na wellness + 10% sleva na ubytování Sleva pro dárce krve a plazmy na ubytování v Penzionu Charlie v Mohelnici a zvýhodněná cena 1700 Kč za 2 hodiny v privátním wellness Penzionu. Wellness nabízí: Finskou saunu, vířivou vanu, Kneippův chodník, odpočinkovou místnost s vodopádem, v letním období disponují venkovním bazénem a posezením v pergole.Stačí se prokázat Legitimací dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s.

https://penzion-charlie.cz

Prádelna a čistírna Šumperk JARKU s.r.o. Sleva 10 % na nabízené služby Sleva pro dárce krve a plazmy na všechny nabízené služby Prádelny
a čistírny Šumperk - JARKU s.r.o. Stačí se v zakázkové kanceláři prokázat Legitimací dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s.
www.pradelnasumperk.com
Aqua Centrum Šumperk Sleva 10 % Sleva pro dárce krve a plazmy na jednorázový hodinový vstup do bazénu Aqua Centra Šumperk. Sleva platí pro dárce, kteří jsou držiteli nejméně bronzové medaile ČČK za 10 bezpříspěvkových odběrů krve, nebo plazmy a prokáží se průkazem o jubilejním odběru. 
» Šumperské sportovní areály s.r.o., Lidická 2819/81, 787 01 Šumperk
www.sumperksportuje.cz
WELLNESS Bruntál Sleva 10 % na jednorázový vstup Sleva 10 % platí pro registrovaného dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s. Šumperk a Bruntál, který je držitelem medaile prof. MUDr. Jana Janského, a to alespoň bronzové, a prokáže tuto skutečnost platným průkazem o jubilejním odběru na recepci Wellness. Sleva se váže výlučně na osobu dárce, nelze ji uplatnit pro jinou osobu. www.wellnessbruntal.cz
ONTARIO Rodinná půjčovna lodí a raftů na Vltavě Sleva až 20 % na poskytované služby Slevu až 20 % na všechny služby půjčovny lodí a raftů v Českém Krumlově mohou využít všichni naši dárci krve a plazmy, kteří se při nákupu služby prokáží Legitimací dárce krve a plazmy. www.loderafty.cz
Wellness v hotelu Sidone / Resort Sobotín Sleva 10 % na jednorázový vstup  Sleva 10 % platí pro registrované dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s. Šumperk
sleva se váže výlučně na osobu dárce, který se na recepci prokáže platným průkazem dárce "Legitimace".
Wellness & Spa Sidonie | Resort Sobotín | (resortsobotin.cz)
Sportcentrum WELLY

Sleva 10 % na všechny služby
Sportcentra WELLY

Pro každého registrovaného dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s., který v posledních šesti měsících daroval krev či plazmu na Transfúzní službě a.s. a prokáže tuto skutečnost na provozovně Sportcentra WELLY záznamem v platné legitimaci dobrovolného dárce krve Transfúzní služby a.s. Sleva se váže výlučně na osobu dárce, nelze ji uplatnit pro jinou osobu.

www.wellyrelax.cz
Divadlo Šumperk

Sleva 10% na inscenace divadla

Pro každého registrovaného dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s., který je držitelem medaile prof. MUDr. Jana Janského, a to alespoň bronzové, a prokáže tuto skutečnost na pokladně divadla platným průkazem o jubilejním odběru. Sleva se váže výlučně na osobu dárce, nelze ji uplatnit pro jinou osobu.
Sleva nemůže být uplatněna na vystoupení hostujících souborů a nelze ji také uplatnit na předplatné.

 www.divadlosumperk.cz
Divadlo Bruntál Sleva 10 % na vstupné na inscenace uváděná divadlem Sleva 10 % platí pro registrovaného dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s. Šumperk a Bruntál, který je držitelem medaile prof. MUDr. Jana Janského, a to alespoň bronzové, a prokáže tuto skutečnost platným průkazem o jubilejním odběru na recepci Wellness. Sleva se váže výlučně na osobu dárce, nelze ji uplatnit pro jinou osobu. https://www.mubruntal.cz/mestske-divadlo/
Termály Losiny

Sleva 10 % na jednorázový vstup

Sleva 10 % platí pro registrované dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s. Šumperk a Bruntál. Sleva se váže výlučně na osobu dárce, který se na recepci termálního parku prokáže platným průkazem dárce "Legitimace".

www.termaly-losiny.cz

 

ATIS a.s Sleva 10 % ze základní ceny bez příplatků všech tuzemských i zahraničních pobytů CK ATIS Pro každého registrovaného dárce krve a plazmy AGEL Transfúzní služby a.s., který je držitelem medaile prof. MUDr. Jana Janského, a to alespoň bronzové, a prokáže tuto skutečnost platným průkazem o jubilejním odběru. Sleva se váže výlučně na osobu dárce, nelze ji uplatnit pro jinou osobu. www.atis.cz
Půjčovna koloběžek KLEŤ Sleva až 20 % na poskytované služby Slevu až 20 % na všechny služby půjčovny koloběžek v Českém Krumlově mohou využít všichni naši dárci krve a plazmy, kteří se při nákupu služby prokáží Legitimací dárce krve a plazmy. www.kolobezky-krumlov.cz

Pokud chcete dárce podpořit a zařadit svou společnost do sítě podporující dárce, pokračujte prosím kliknutím zde.

 

Ocenění Českého červeného kříže:

Dárci získávají nárok na plakety prof. MUDr. Jana Janského a Zlaté kříže ČČK. Do nároků na jejich obdržení se započítávají i odběry plazmy.

V Bruntále
získávají dárci bronzovou plaketu prof. MUDr. Jana Janského na Transfúzní službě bezprostředně po odběru, a to díky vstřícnosti ČČK. Ostatní plakety předáváme dárcům společně s ČČK během každoročního slavnostního udílení.

V Šumperku
získávají dárci bronzovou plaketu prof. MUDr. Jana Janského na Transfúzní službě ve stanovený termín, pozvánku vám předá Transfúzní služba po odběru. Ostatní plakety předáváme dárcům společně s ČČK během každoročního slavnostního udílení.

Oblastní spolek Českého červeného kříže Šumperk
Sušilova 38, 789 01 Zábřeh
tel.: 605 413 442
e-mail: sumperk@cervenykriz.eu

Oblastní spolek Českého červeného kříže Bruntál
Sladovnická 135/13,792 01 Bruntál
tel.: 554 715 961
mail.: bruntal@cervenykriz.eu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě, že nebudou Vaše podněty vyslyšeny, obracejte se prosím přímo na ústředí ČČK:

Ústředí Českého červeného kříže
Thunovská 18, 118 04 Praha 1
tel.: 257 531 299
e-mail: prezident@cervenykriz.eu


Oceňování bezpříspěvkových dárců krve:

Český červený kříž již půl století pravidelně oceňuje bezpříspěvkové dárce krve (BDK) těmito vyznamenáními:

Krůpěj krve
Uděluje se za první odběr. Předává se na transfuzní stanici.
Bronzová medaile Prof. MUDr. Jana Janského
Uděluje se za 10 odběrů. Předává OS ČČK zpravidla přímo na trasfuzní stanici.
Průměr medailí je 27 mm.
Stříbrná medaile Prof. MUDr. Jana Janského
Uděluje se za 20 odběrů. Předává OS ČČK na slavnostním shromáždění.
Zlatá medaile Prof. MUDr. Jana Janského
Uděluje se za 40 odběrů. Předává OS ČČK na slavnostním shromáždění.
Zlatý kříž ČČK 3. třídy 
Uděluje se za 80 odběrů. Předává OS ČČK na slavnostním shromáždění. Průměr odznaků je 21 mm.
Zlatý kříž ČČK 2. třídy 
Uděluje se za 120 odběrů. Předává slavnostně ČČK na celokrajském shromáždění.
Zlatý kříž ČČK 1. třídy 
Uděluje se za 160 odběrů. Předává ČČK na celostátním slavnostním shromáždění.
Plaketa ČČK Dar krve - dar života 
Uděluje se za 250 odběrů. Předává ČČK na celostátním slavnostním shromáždění (jednou za dva roky). Průměr plakety je 60 mm.