Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk - odběry krve)
724 612 674 (Šumperk - odběry plazmy)
800 300 900 (Bruntál)

O nás

AGEL Transfúzní služba a.s.

se zabývá odběry krve a krevních složek a následnou výrobou transfúzních přípravků. Společnost disponuje dvěma samostatnými pracovišti v Šumperku a Bruntále. Spolu s výrobní činností pak zajišťuje společnost i laboratorní kontroly, skladování, nákup a výdej transfúzních přípravků.

Hlavní činností Transfúzní služby je realizace i zpracovávání odběrů plných krví a aferetických odběrů krevních složek a následná výroba transfúzních přípravků. Ty jsou určeny pro klinické využití i pro další farmaceutické zpracování. Kromě působení na pracovištích v Bruntále a Šumperku společnost spolupracuje také se sesterskými odběrovými středisky v nemocnicích Přerov, Prostějov, Nový Jičín a Třinec.

Ve svých laboratořích disponuje AGEL Transfúzní služba a.s. moderními analyzátory, které slouží k hematologickým, imunohematologickým, biochemickým a virologickým vyšetřením. Jejich hlavní výhodou je vyšší efektivita i jednoduchost, kterou společnost oceňuje zejména s ohledem na nárůst počtu vyšetření ze všech odběrových středisek. V roce 2020 proběhla další modernizace přístrojového vybavení  formou výměny vah pro odběr plné krve, automatických lisů pro separování krevních složek a pro odběry, šetrnější pro dárce, byly pořízeny nové separátory plazmy.

AGEL Transfúzní služba a.s. je držitelem povolení k výrobě transfúzních přípravků Státního ústavu pro kontrolu léčiv.