Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Transfuzní služba AGEL v Šumperku odstartovala přípravy přelomového projektu, který si vyžádá až 50 miliónů korun

27.5.2020

Přelomový. Tak se bez přehánění dá označit projekt Transfuzní služby AGEL v Šumperku, jenž si vyžádá investici šplhající k 50 miliónům korun. Během následujících pěti let se šumperská „transfúzka“ přestěhuje do nových prostor, kde se promění v jedno z nejmodernějších odběrových středisek v republice. Stěhování umožní rovněž další rozšiřování dárcovské základny.

„Dárci se nemusejí bát cestování, nové prostory najdou v docházkové vzdálenosti současné transfuzní stanice, v Nemocniční ulici hned vedle Dialýzy Šumperk, zhruba 400 metrů od současného střediska,“ odhaluje předseda představenstva Transfuzní služby Ing. Václav Kokeš.

Současné prostory na ulici B. Němcové jsou již v mnoha parametrech na hranici možností a do budoucna vylučují další rozvoj Transfuzní služby. „Naše dárcovská základna je velmi ukázněná, a zatímco jinde dobrovolníků ubývá, my s radostí zaznamenáváme rostoucí trend. I proto jsme se přiklonili ke stěhování do vlastního objektu a současnou dvoupodlažní vilku vyměníme za čtyřpatrovou budovu s velkorysými prostorovými dispozicemi,“ vysvětluje Ing. Kokeš s tím, že prvním důležitým krokem celého projektu byl pečlivý výběr nové budovy.

„Vybírali jsme tak, aby změna adresy byla pro naše dárce co nejmenší komplikací. Zároveň jsme dbali na to, aby nová budova splňovala kritéria pro další rozvoj našeho centra. Do budoucna chceme dárcovskou základnu dále rozšiřovat. Před sebou však máme ještě mnoho práce. Na podzim bude odstartována první etapa stavebních prací, které budou plynule pokračovat až do roku 2025, kdy nám vyprší nájemní smlouva v současných prostorách. Tedy i stěhování proběhne v několika vlnách. Pro dárce se zatím nic nemění, o změnách se dozví v dostatečném časovém předstihu,“ doplňuje Ing. Václav Kokeš, který věří, že modernizace bude pro dárce krve a plazmy poděkováním za jejich obětavou pomoc druhým.

 

Zpět