Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

AGEL Transfúzní služba v Šumperku byla v obležení budoucích vojáků. Téměř 40 jich najednou dorazilo darovat krev

5.10.2021

Šumperk, 1. října 2021: Na pomoc při stabilizaci krevních zásob ve zdravotnických zařízeních přijeli v pátek 1. října 2021 studenti Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové na odběry do AGEL Transfúzní služby v Šumperku. Darovat nejcennější tekutinu se rozhodlo téměř 40 studentů.

„Máme radost vždy, když se aktivně přihlásí tolik studentů. Velmi si ceníme úžasného přístupu Vojenské střední školy a jejich zástupců z řad pedagogů. Studenti jsou nadějí pro další rozšíření naší velké dárcovské rodiny. Jsou nadějí, že i v dalších letech budeme mít dostatek transfúzních přípravků pro ty, co je nejvíce potřebují. Děkujeme!“ vzkazuje Ing. Hana Marešová, místopředsedkyně představenstva AGEL Transfúzní služby.
U budovy AGEL Transfúzní služby Šumperk zastavil autobus v pátek již v 6 hodin ráno a vystoupilo z něho na odběr 37 studentů, z toho 36 bylo prvodárců. Protože se má jít příkladem, přidali se k nim i jejich pedagogové, včetně  mjr. Ing. et. Ing. Ondřeje Kropáčka. Ten je dlouholetým a pravidelným dárce krve i plazmy v Šumperku a právě jeho přístup se odráží na velkém zájmu o dárcovství krve ze strany studentů. Ostatně celou dnešní akci také za školu zorganizoval. „Jednoduše je to rodinná tradice a služba společnosti,“ odpověděl na otázku, co ho motivuje k podpoře dárcovství krve. Pro dobití energie AGEL Transfúzní služba zapůjčila škole kávovar a už nyní se těší na příští odběr.
Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové se kromě primární funkce – vzdělávání, zaměřuje i na brannou, vlasteneckou, společenskou a občanskou výchovu mladých lidí. Škola se proto podílí na tematicky zaměřených akcích Armády ČR a v rámci regionu spolupracuje s řadou civilních subjektů. Pomoc druhým je tedy jejich krédem. Krásným příkladem je student Michal Dudek, který byl jedním z pátečních prvodárců pouhé dva dny po svých 18. narozeninách. „Chtěl jsem vyzkoušet něco nového a zároveň pomoci druhým,“ odpověděl na dotaz, proč se k hromadnému odběru připojil. 
AGEL Transfúzní služba Šumperk i nadále hledá nové dárce krve a plazmy. Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě a.s. v Šumperku i registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém sumperk.odbery.cz.

Zpět