Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Informace pro dárce

AGEL Transfúzní služba v Šumperku byla v obležení budoucích vojáků. Téměř 40 jich najednou dorazilo darovat krev

5.10.2021

Šumperk, 1. října 2021: Na pomoc při stabilizaci krevních zásob ve zdravotnických zařízeních přijeli v pátek 1. října 2021 studenti Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové na odběry do AGEL Transfúzní služby v Šumperku. Darovat nejcennější tekutinu se rozhodlo téměř 40 studentů.

„Máme radost vždy, když se aktivně přihlásí tolik studentů. Velmi si ceníme úžasného přístupu Vojenské střední školy a jejich zástupců z řad pedagogů. Studenti jsou nadějí pro další rozšíření naší velké dárcovské rodiny. Jsou nadějí, že i v dalších letech budeme mít dostatek transfúzních přípravků pro ty, co je nejvíce potřebují. Děkujeme!“ vzkazuje Ing. Hana Marešová, místopředsedkyně představenstva AGEL Transfúzní služby.
U budovy AGEL Transfúzní služby Šumperk zastavil autobus v pátek již v 6 hodin ráno a vystoupilo z něho na odběr 37 studentů, z toho 36 bylo prvodárců. Protože se má jít příkladem, přidali se k nim i jejich pedagogové, včetně  mjr. Ing. et. Ing. Ondřeje Kropáčka. Ten je dlouholetým a pravidelným dárce krve i plazmy v Šumperku a právě jeho přístup se odráží na velkém zájmu o dárcovství krve ze strany studentů. Ostatně celou dnešní akci také za školu zorganizoval. „Jednoduše je to rodinná tradice a služba společnosti,“ odpověděl na otázku, co ho motivuje k podpoře dárcovství krve. Pro dobití energie AGEL Transfúzní služba zapůjčila škole kávovar a už nyní se těší na příští odběr.
Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové se kromě primární funkce – vzdělávání, zaměřuje i na brannou, vlasteneckou, společenskou a občanskou výchovu mladých lidí. Škola se proto podílí na tematicky zaměřených akcích Armády ČR a v rámci regionu spolupracuje s řadou civilních subjektů. Pomoc druhým je tedy jejich krédem. Krásným příkladem je student Michal Dudek, který byl jedním z pátečních prvodárců pouhé dva dny po svých 18. narozeninách. „Chtěl jsem vyzkoušet něco nového a zároveň pomoci druhým,“ odpověděl na dotaz, proč se k hromadnému odběru připojil. 
AGEL Transfúzní služba Šumperk i nadále hledá nové dárce krve a plazmy. Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě a.s. v Šumperku i registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém sumperk.odbery.cz.

Zpět