Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Každý nový dárce krve je nenahraditelný. AGEL Transfúzní služba a Nadační fond NADĚJE zve prvodárce na společnou akci

28.8.2023

V důsledku stárnoucí dárcovské základny je AGEL Transfúzní služba po celý rok velice aktivní v podpoře náboru nových dárců krve. Významným partnerem v „boji“ o nového dárce je dlouhodobě Nadační fond NADĚJE se svým Projektem 450ml NADĚJE, který se uskuteční ve středu 13. září 2023 od 6:00 do 9:00 v AGEL Transfúzní službě v Bruntále, která sídlí v přízemí Nemocnice AGEL Podhorská.

„Významným partnerem v „boji“ o nového dárce krve je dlouhodobě Nadační fond NADĚJE, se svým Projektem 450ml NADĚJE. Tak jako každý rok srdečně zveme všechny zájemce o pomoc potřebným k nám na transfúzku do Bruntálu. Pro akci zajistil Nadační fond krásné dárky od partnerů projektu a jeden z prvodárců navíc obdrží poukaz na let balónem,“ sdělila k akci Marcela Kučerková, referentka marketingu AGEL Transfúzní služby.

Projekt je primárně zaměřen na získávání nových dárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic v celé České republice. „Projekt vznikl v Břeclavi, kde se akce s názvem 450ml NADĚJE konala jednou ročně, a reagoval na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných prvodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky,“ představuje projekt Xenie Mráčková, koordinátorka projektu 450ml NADĚJE s tím, že celorepublikovým partnerem projektu 450ml NADĚJE je společnost BALONY.EU, která na každé akci věnuje pro jednoho prvodárce let balonem.

„Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud a ještě dlouho bude nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité,“ doplňuje Xenie Mráčková, koordinátorka projektu 450ml NADĚJE.

„Zájemci o dárcovství se mohou na tento termín jednoduše objednat online, a to na webu: https://bruntal.odbery.agel.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 300 900. V případě, že si zájemce není jistý, zda může svou krev darovat, je možné svůj zdravotní stav probrat předem s naším odborníkem, opět na stejné bezplatné lince,“ uzavřela Marcela Kučerková z AGEL Transfúzní služby.

Každý, kdo daruje krev nebo plazmu v AGEL Transfúzní službě, má nárok na celou řadu výhod. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy. Dárce samozřejmě obdrží drobné občerstvení, získá potravinou poukázku, je mu proplaceno jízdné ze svého bydliště a může si uplatnit nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Zpět