Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

AGEL Transfúzní služba opět přivítala strážce zákona, jak jinak než na hromadném odběru

22.2.2023

V pondělí se v AGEL Transfúzní službě potkali příslušníci Policie ČR z celého okresu Šumperk. Proč zrovna zde? Proběhl totiž jejich letošní první hromadný odběr krve a krevní plazmy. 

 Téměř 30 příslušníků dopravního inspektorátu, služby kriminální policie a vyšetřování a obvodních oddělení Policie ČR přišlo v pondělí 20. února 2023 darovat krev a krevní plazmu. Zájem o pomoc cestou bezpříspěvkového dárcovství se projevuje i pravidelným příchodem nových dárců z řad Policie ČR. Na pondělní hromadný odběr přišlo 6 prvodárců. 

„Členové Integrovaného záchranného systému (IZS) vědí, jak moc je důležité si vzájemně pomáhat. Rozhodnutí o společném a hromadném dárcovství je skvělou ukázkou, že to jsou lidé na správném místě. Pomáhají celé společnosti na více „frontách“. Jsou tu pro nás vždy, když je potřebujeme. A to se netýká jen jejich práce, ale přichází na pomoc i při nedostatku krevních zásob,“ sdělila Marcela Kučerková, referentka marketingu AGEL Transfúzní služby.

„Už můj táta byl dlouholetý dárce, tak já v tom pokračuji. Začal jsem darovat už v 18 letech na vojně a nikdy mě nenapadlo, že bych nebyl dárcem krve,“ sdělil ku příležitosti hromadného odběru npor. Mgr. Jan Hofschneider, vedoucí obvodního oddělení Velké Losiny.

„Děkujeme vedení územního odboru Šumperk, panu řediteli a všem dárcům, kteří nás opět nezklamali a přišli darovat krev a krevní plazmu,“ poděkovala Ing. Hana Marešová, místopředsedkyně AGEL Transfúzní služby.

AGEL Transfúzní služba i nadále hledá nové dárce krve a plazmy. Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě v Šumperku i registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém sumperk.odbery.agel.cz. 

Zpět