Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Tisíce dobrovolníků přišly loni darovat krev či plazmu. Nové dárce potřebuje AGEL Transfúzní služba i letos

20.1.2021

Loňský rok byl nejen pro běžné občany, ale i pro dárce krve a plazmy, nesmírně náročným obdobím. Obavy o zdraví a restrikce odradily mnoho lidí od návštěvy zdravotnických zařízení. Odběry krve a plazmy se ale nemohou ani v době epidemie zastavit, a proto byli zdravotníci v AGEL Transfúzní službě postaveni před nelehký úkol.

AGEL Transfúzní služba může s hrdostí uvést, že její dárci celý zdravotnický systém podpořili nevídanou odvahou a přišli v darovat krev a plazmu i v nelehkých podmínkách. Celkově přišlo v loňském roce do AGEL Transfúzní služby v Šumperku a Bruntále darovat plnou krev přes 7 tisíc dárců a přes 8 tisíc osob darovalo krevní plazmu. Z řad prvodárců bylo do evidence zaregistrováno celkem 442 nových dárců.

Čestné bezplatné dárcovství je ceněné nejen jako vysoce morální, ale i z hlediska bezpečnosti pro příjemce transfúzního přípravku mnohem bezpečnější, než je to u placeného dárcovství. Motivací totiž není finanční zisk ale odhodlání pomoci druhému.

Zájemci o darování v AGEL Transfúzní službě se mohou k odběrům přihlásit jednoduše online

Rezervaci termínů k odběrům plné krve i krevní plazmy v Šumperku zajišťuje objednávkový systém: sumperk.odbery.agel.cz

Rezervaci termínů k odběrům plné krve i plazmy v Bruntále zajišťuje objednávkový systém: bruntal.odbery.agel.cz

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Legislativa nabízí dárcům krve bonusy jako možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy či uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr. Dárci dále čerpají benefity zdravotních pojišťoven. 

Zpět