Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Transfuzní služba AGEL v Šumperku poděkuje dárcům krve

8.6.2020

K oslavě Mezinárodního dne dárců krve se opět připojí i Transfuzní služba AGEL v Šumperku. Mezinárodní den dárců krve slaví celý svět od roku 2003 každoročně 14. června. Protože tento den letos připadá na neděli, Transfuzní služba AGEL poděkuje dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc již ve čtvrtek 11. a v pátek 12. června.

„Dárci krve mají pro nás nedozírný význam a pro zdravotnictví jsou alfou a omegou, protože bez nich by se nedalo efektivně léčit. Bez krevních přípravků by se v nemocnicích nemohlo operovat, rodit, léčit. Krev je nenahraditelná a zatím se nepodařilo žádnou umělou krev vyrobit,“ zdůrazňuje Ing. Václav Kokeš, předseda představenstva Transfuzní služby AGEL.

Poslední dva pracovní dny tohoto týdne připraví Transfuzní služba pro pravidelné i nové dárce poděkování v podobě občerstvení a drobného dárku. „Naši dárci jsou neocenitelní a nenahraditelní. Děláme všechno proto, abychom jim alespoň částečně mohli poděkovat. Jsme moc rádi, že máme velkou dárcovskou základnu, která nám neklesá. Chceme jim, společně s našimi partnery, tímto vzdát hold a úctu za jejich pomoc a to nejen během Mezinárodního dne dárců krve, ale i při dalších akcích, které připravujeme po celý rok,“ říká dále Ing. Václav Kokeš.

Ve čtvrtek 11. a v pátek 12. června budou všichni příchozí od šesté hodiny ráno dostávat ve speciálním stanu před budovou Transfuzní služby AGEL v Šumperku dárkové balení drinku aloe vera, balení lázeňských oplatků darovaných z lázní Bludov a také nanuk Mrož od firmy Bidfood, reflexní pásku na ruku a malé občerstvení. Na termín darování je ale třeba se přihlásit předem.

Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Zpět