Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Za jeden měsíc získala AGEL Transfúzní služba přes 100 nový dárců, a to i díky akci pořádané s ve spolupráci s Nadačním fondem NADĚJE

13.4.2022

V důsledku stárnoucí dárcovské základny je AGEL Transfúzní služba po celý rok velice aktivní v podpoře náboru nových dárců krve. Pořádá nejen pravidelné akce jako je Valentýnský nebo Velikonoční odběr, ale organizuje celou řadu dalších se svými partnery z řad institucí, nadací či firem, které si uvědomují, jak je dárcovství krve pro společnost důležité a podporují ho nejrůznějšími formami. Významným partnerem v „boji“ o nového dárce je Nadační fond NADĚJE, se svým Projektem 450ml NADĚJE. I díky němu se podařilo AGEL Transfúzní službě rozšířit dárcovskou základnu o 110 nových členů.

„Na naší společné akci, která proběhla v AGEL Transfúzní službě na konci března tohoto roku, jsme měli tu čest přivítat 39 nových dárců krve, což je úžasné. I když jsme se trochu mačkali, stálo to za to. Na akci 450 ml NADĚJE zajistila Nadace NADĚJE krásné dárky od partnerů projektu, a tak jeden z prvodárců mohl obdržet poukaz na let balónem,“ sdělila k akci Marcela Kučerková, referent marketingu AGEL Transfúzní služby a.s.

„Projekt je primárně zaměřen na získávání nových dárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic v celé České republice. Projekt vznikl v Břeclavi, kde se akce s názvem 450ml NADĚJE konala jednou ročně. Projekt reagoval na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných novodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky,“ představuje projekt Xenie Mráčková, koordinátorka projektu 450ml NADĚJE s tím, že celorepublikovým partnerem projektu 450ml NADĚJE je společnost BALONY.EU, která na každé akci věnuje pro jednoho prvodárce let balonem.

„Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud, a ještě dlouho bude, nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité,“ doplňuje Xenie Mráčková, koordinátorka projektu 450ml NADĚJE.

„Díky těmto akcím je možné dostat do povědomí veřejnosti dárcovství krve a zároveň rozšířit naši dárcovskou rodinu o nové členy. Tímto děkujeme paní Xenii Mráčkové za organizaci akce a za to, jak moc bojuje společně s námi o nové dárce krve. Děkujeme také všem novým dárcům, že se odhodlali a přišli a našim pravidelným dárcům za to, že měli pochopení k delší čekací době v průběhu akce. Příští společnou akci už uspořádáme v nových prostorách AGEL Transfúzní služby v Šumperku a už se na to těšíme,“ uzavřela Marcela Kučerková, referent marketingu AGEL Transfúzní služby a.s.

AGEL Transfúzní služba Šumperk i nadále hledá nové dárce krve a plazmy. Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě a.s. v Šumperku i registrace do Českého

národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém sumperk.odbery.cz.

Zpět