Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Budoucí zdravotníci darovali krev na Transfúzní službě Šumperk

6.4.2018

Celkem deset studentů Střední zdravotnické školy Šumperk přišlo dnes společně darovat krev i plazmu na Transfúzní službu v Šumperku. Žáci se jakožto budoucí zdravotníci rozhodli jít příkladem a společným darováním upozornit veřejnost na vysokou důležitost této aktivity pro záchranu životů.

Většina studentů dnes darovala krev poprvé. „K darování nás přivedla zdravotnická škola a víme, že je to pro dobrou věc,“ uvedli studenti Střední zdravotnické školy Šumperk. Přístupem žáků k dárcovství krve byla potěšena jejich učitelka Eva Čmakalová: „Společné darování pořádáme pro studenty ve spolupráci s Transfúzní službou dvakrát ročně a poté studenti chodí pravidelně darovat sami.“

Budoucí zdravotníci se mohou těšit na další zajímavé akce. Aktuálně pro ně Transfuzní služba chystá besedy o dárcovství krve a plazmy.

Krev a krevní plazma od dobrovolných dárců jsou zcela nepostradatelné pro léčbu řady nemocí, provádění složitých operací a záchranu životů při úrazech. Dárci krve a plazmy se mohou stát lidé ve věku od osmnácti do šedesáti let. Pro darování krve musí být naprosto zdraví. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na odběrovém středisku. Pokud se tedy také chcete zapojit do darování krve či plazmy, stačí se objednat telefonicky na čísle 724 612 674 nebo emailem na adrese evidence.spk@tsl.agel.cz

Každý dárce krve a plazmy na Transfúzní službě má navíc nárok na celou řadu výhod. Kromě pracovního volna s náhradou mzdy dárce získá proplacené jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od své zdravotní pojišťovny, občerstvení a odpočet ze základu daně z příjmu.

 

 

Zpět