Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk - odběry krve)
724 612 674 (Šumperk - odběry plazmy)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Slavnostní ocenění dárců krve

27.10.2023

Dne 26. října 2023 proběhlo Slavnostní oceňování dárců krve a plazmy plaketami prof. MUDr. Jana Janského. Dárci byli pozváni do Kulturního centra Rapotín, kde pro ně byly nachystány kromě ocenění i dárky od Českého červeného kříže, AGEL Transfúzní služby a od pojišťoven, které podporují bezpříspěvkové dárcovství krve. Poděkovat za dárcovství krve přišli i zastupitelé Města Šumperk.

„Na tomto slavnostním ocenění dárců jsme měli jedinečnou příležitost se s dárci potkat mimo naše zdravotnické zařízení a osobně jim pogratulovat k dosažení ocenění. Tato akce pro dárce byla jen malým poděkováním za jejich akt solidarity a pomoci druhým. Jejich dárcovství je v lidském měřítku neocenitelné. Velmi všem děkuji,“ sdělil Ing. Václav Kokeš, předseda představenstva AGEL Transfúzní služby.

„Snažíme se pro čestné dárce krve a krevní plazmy získávat co nejvíce benefitů a poděkovat jim, mimo jiné, i touto slavnostní akcí. V celém Česku stále chybí až 130 tisíc nových dárců. Doposud neexistuje náhrada lidské krve, a tak bude trvat ještě dlouhé roky naše snaha přesvědčit veřejnost o tom, jak důležité je dárcovství krve pro celou společnost,“ doplnil MUDr. Radan Volnohradský, vedoucí lékař pracoviště Šumperk.

Letos dosáhlo stříbrné medaile za 20. bezpříspěvkový odběr 80 dárců a 94 dárců obdrželo za 40. jubilejní odběr zlatou medaili prof. MUDr. Jana Jánského.

Staňte se dárcem krve i Vy! Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě v Šumperku registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém: https://sumperk.odbery.agel.cz.

Zpět