Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Transfúzní služba v Bruntále opět nabídne odpolední termíny odběrů plazmy

6.8.2018

Brzké ranní vstávání kvůli darování plazmy nemusí zájemce z Bruntálska a okolí trápit ani v nadcházejícím školním roce. Po úspěšném testování odpoledních termínů odběrů v loňském roce nabízí i letos Transfúzní služba, člen skupiny AGEL, možnost odpoledních termínů odběrů na základě objednávky. Odpolední termíny se budou týkat odběrového střediska Bruntál, a to ve vybraných středečních termínech.

„Řada dárců se na nás obracela s prosbou o odpolední termíny na odběr plazmy, na které by mohli přicházet například až po pracovní době, bez nutnosti žádat o volno. Již pětkrát mohlo celkem 85 dárců využít nabídky na odpolední termínů. Vzhledem ke značnému zájmu odpolední termíny zařazujeme do nabídky i na podzim a věříme, že mnohým dárcům opět usnadníme rozhodování, zda k nám na Transfúzní službu přijít,“ říká Mgr. Markéta Stržínková, marketingová specialistka Transfúzní služby.

Nejbližší odpolední termíny odběrů nabídne Transfúzní služba na odběrovém středisku Bruntál ve středy 3. října a 5. prosince, a to v době od 12:30 do 15:30 hodin. Zájemci se ale musí předem telefonicky objednat na čísle 554 700 660 nebo 724 612 667.

Dárcem plazmy se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, přičemž vhodnost dárce je ještě vždy individuálně posuzována zdravotnickým personálem. S sebou k odběru potřebuje každý zájemce jen občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Před samotným odběrem je pak dobré se doma lehce najíst, nechodit tedy na lačno a dodržet dostatečný příjem tekutin.

Výhodami darování krve je přitom v současnosti nejen dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, proplacené jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení nebo odpočet ze základu daně z příjmu.

 

 

 

 

Zpět