Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Informace pro dárce

Studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál přinesli na AGEL Transfúzní službu svůj dar ještě před Vánocemi

14.12.2021

Studenti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál zavítali do AGEL Transfúzní služby v Bruntále. Výzvu k darování krve tak opět přijalo 9 mladých dárců pod vedením pedagožky Miroslavy Stáňové, která je dárkyní a aktivní podporovatelkou dárcovství krve.

Díky její osvětě se v pátek 10. prosince 2021 rozšířila naše dárcovská rodina o 8 nových dárců. „Nemocnice a krevní banky stále bojují s krevními zásobami. Plánovaná operativa je sice velmi omezena, ale vzrůstá poptávka po transfúzních přípravcích pro pacienty s velmi závažnými komplikacemi u onemocnění covid-19. Proto jsme vděčni, za každou aktivitu studentů středních škol a hlavně jejich mentorů – pedagogů, kteří jsou si vědomi jak důležité dárcovství krve je,“ informuje MUDr. Radan Volnohradský, lékař AGEL Transfúzní služby.

Ze zkušenosti zdravotníků na transfúzní službě v Bruntále vyplývá, že právě podobné akce opravdu dokážou mladé lidi správně motivovat. Dnešní registr pravidelných dárců zde tvoří mnoho bývalých středoškoláků, kterým první cestu k odběru krve ukázala právě jejich učitelka Miroslava Stáňová. Pro dárce krve z řad studentů si škola připravila i slušivá trička. Dárce krve přiletěl podpořit i anděl z Informačního centra města Bruntál a přinesl tak sváteční náladu a pohodu na transfúzní službu.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možné v AGEL Transfúzní službě a.s. v Bruntále i registrace do Českého národního registru dárců dřeně.

Stačí se objednat prostřednictvím bezplatné telefonní linky 800 300 900, nebo využít online objednávkový systém na adrese bruntal.odbery.agel.cz.

Zpět