Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Dárci krve a plazmy soutěží o koloběžky na Transfúzní službě v Šumperku i v Bruntále

10.10.2019

O značkovou koloběžku mohou soutěžit noví i stávající dárci, kteří přijdou darovat krev či plazmu na Transfúzní službu v Šumperku nebo na odběrové středisko Bruntál, které patří do skupiny AGEL. Stačí, aby dárci zvládli úspěšný odběr do 29. listopadu, po odběru odpověděli správně na soutěžní otázku, a tím se zapojili do soutěže. Ve hře jsou dvě koloběžky značky KOSTKA.

Na koloběžce může jezdit každý. „Pohyb na koloběžce je vhodný pro všechny bez rozdílu věku. Pro jednoduché a všestranné využití jsme se rozhodli soutěžit právě o koloběžku, a tím podpořit dárce k rozvíjení v jejich sportovních a volnočasových aktivitách,“ říká MUDr. Lenka Langrová z Transfúzní služby AGEL v Šumperku s tím, že do soutěže se doposud přihlásily dvě stovky dárců.

Zájemci o darování krve či plazmy a přihlášení do soutěže se musí k odběru objednat a neměli by otálet, protože obě odběrná místa se průběžně plní. K odběru u Transfúzní služby Šumperk je možné se objednat telefonicky na čísle 800 300 600 nebo 724 612 674 či emailem na adrese evidence.spk@tsl.agel.cz.

Na odběrové středisko Bruntál, které sídlí v Podhorské nemocnici, je možné objednat se telefonicky na čísle 724 612 667 nebo emailem na adrese evidence.bruntal@tsl.agel.cz.  

Soutěžit mohou všichni dárci Transfúzní služby v Šumperku a Bruntále pouze jednou. Dárce, který úspěšně absolvuje odběr, správně zodpoví soutěžní otázku a vyplní přihlášku, se jejím odevzdáním zapojuje do soutěže. Po skončení soutěže se vylosuje jeden dárce z Transfúzní služby v Šumperku a jeden z odběrového střediska Bruntál. Výherci získají sportovní koloběžku značky KOSTKA, pocházející z okolí Hanušovic a vyrábějící mezinárodně patentované koloběžky pro děti, dospělé i závodníky.

Navíc každý již registrovaný dárce, který přijde darovat krev či plazmu a přivede s sebou alespoň jednoho nového dárce, získá jako poděkování dárek v podobě praktického deštníku, který přijde vhod v podzimních plískanicích.

Bezplatné dárcovství krve přitom zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů.

Zpět