Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Darujte krev S LÁSKOU na transfúzce. AGEL Transfúzní služba je na příliv lásky připravena

8.2.2022

AGEL Transfúzní služba i letos oslaví svátek všech zamilovaných. Valentýnskými odběry mohou dárci darovat krev a krevní plazmu. První valentýnské odběry proběhnou v pátek 11. února v Bruntále, další pak v úterý 15. února v Šumperku. Ať přijde nový nebo stávající dárce, sám nebo ve dvojici, může se těšit na překvapení. S láskou darovaná krev a krevní plazma je tím nejkrásnějším darem, který můžete druhým dát, je to dar krve – dar života.

Pro všechny dárce, kteří se na valentýnské odběry objednají a přijdou darovat krev nebo plazmu bude připraveno sladké překvapení a malý dárek.  „Valentýnská akce S LÁSKOU na transfúzce je každoroční akcí a může být skvělou příležitostí pro první dárcovství! Uvítáme jednotlivce, páry i celé skupinky. Snažíme se, aby všechny pořádané akce i běžné odběry probíhaly v přátelské a pohodové atmosféře. Naším cílem je, aby se u nás dárci vždy cítili bezpečně a pokud možno i „jako doma“. Pro všechny zamilované páry jsme si, stejně jako v minulém roce, připravili fotorámečky, se kterými se mohou páry, ale i jednotlivci vyfotit a vytvořit si tak milou vzpomínku na tuto akci.“ sdělila Marcela Kučerková, referentka marketingu AGEL Transfúzní služby.

Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. V rámci bezpříspěvkového dárcovství krve je dárce vyšetřen lékařem a jeho krev se testuje na přítomnost několika povinných infekčních markerů. Legislativa nabízí dárcům krve bonusy jako možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy či uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Dotazy ohledně dárcovství krve zodpoví pracovníci AGEL Transfúzní služby a.s. na bezplatné infolince odběrového střediska Šumperk na tel.: 800 300 600 a odběrového střediska sídlícího v Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntálu na tel.: 800 300 900.

Zpět