Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Informace pro dárce

Obměna techniky na AGEL Transfúzní službě zaručuje pokračování bezproblémových odběrů

7.8.2020

Nové přístrojové vybavení má k dispozici AGEL Transfúzní služba na odběrovém místě v Šumperku i v Bruntále. Nejmodernější technika nahradila na transfúzní službě, sice stále plně fungující, ale již starší a pomalu dosluhující vybavení.

„Konkrétně se jedná o odběrové váhy pro odběr plné krve, automatické lisy pro separování krevních složek a ruční svářečky pro segmentaci hadiček,“ konkretizovala Ing. Šárka Jásenská, odborná pracovnice v laboratorních metodách AGEL Transfúzní služby. Samotní dárci krve či plazmy docházející pravidelně na odběrová místa změny nepocítí, včasná obměna techniky zaručuje bezporuchový chod celého procesu odběru nejcennější tekutiny. Práci s novými moderními přístroji ale ocení zaměstnanci AGEL Transfúzní služby.

„Nové přístrojové vybavení bylo instalováno jak pro pracoviště Šumperk, tak i pro pracoviště v Bruntále. Kromě našich pracovišť proběhla výměna odběrových vah zároveň ve všech našich odběrových střediscích, tedy v Novém Jičíně, Přerově a Prostějově,“ dodala Šárka Jásenská.

Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr. 

 

Zpět