Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Budoucí vojáci nás opět nezklamali a přijeli do Šumperku darovat krev

10.3.2022

Krve je stále velký nedostatek, proto do AGEL Transfúzní služby v Šumperku přijeli v úterý 8. března studenti Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové na odběr krve. Darovat nejcennější tekutinu se rozhodlo 41 studentů.

„Máme obrovskou radost, že již podruhé můžeme u nás v AGEL Transfúzní službě v Šumperku přivítat studenty Vojenské střední školy a jejich zástupce z řad pedagogů na hromadném odběru krve. Pro většinu to byl již druhý odběr, přibyli nám ale i noví dárci. To, že se studenti k odběru aktivně hlásí, vypovídá o silné motivaci, skvělé morálce a společenské odpovědnosti mladých studentů. Jsou tak ideálními nástupci stárnoucí dárcovské základny. Velmi vám všem děkujeme,“ vzkazuje MUDr. Radan Volnohradský, vedoucí lékař AGEL Transfúzní služby Šumperk.

K odběru dnes dorazilo 41 studentů, a protože se má jít příkladem, přidal se k odběru i jejich pedagog mjr. Ing. et. Ing. Ondřej Kropáček. Ten je dlouholetým a pravidelným dárce krve i plazmy v Šumperku a právě jeho přístup se odráží na velkém zájmu o dárcovství krve ze strany studentů. „Jsem na své studenty velice hrdý, jsou to borci!“ sdělil mjr. Ing. et. Ing. Ondřej Kropáček.

Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové se kromě primární funkce – vzdělávání, zaměřuje i na brannou, vlasteneckou, společenskou a občanskou výchovu mladých lidí. Škola se proto podílí na tematicky zaměřených akcích Armády ČR a v rámci regionu spolupracuje s řadou civilních subjektů. Pomoc druhým je tedy jejich krédem.

AGEL Transfúzní služba Šumperk naléhavě hledá nové dárce krve a plazmy. Dárcem se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Kromě dárcovství krve a plazmy je možná v AGEL Transfúzní službě a.s. v Šumperku i registrace do Českého národního registru dárců dřeně. Stačí se objednat na tel.: 800 300 600, nebo přes objednávkový systém sumperk.odbery.cz.

Zpět