Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Informace pro dárce

Světový den dárců krve

14.6.2019

V týdnu od 11.6. - 14.6. se na Transfúzní službě a.s. v Šumperku a Bruntále uskutečnil Světový den dárců krve, který připadá na 14.6. Datum vyhlásila Světová zdravotnická organizace jako Světový den dárců krve poprvé v roce 2003. Záměrem je upozornit na význam a hodnotu krve pro život, a zvýšit povědomí o potřebě pravidelného dárcovství krve, aby byla zajištěna kvalita, bezpečnost a dostupnost krve a krevních produktů pro potřebné pacienty.

V Šumperku se zúčastnilo celkem 82 dárců. Z toho plazmu darovalo 52 a krev 27 dárců. Přivítali jsme i 3 nové prvodárce. Jako zpestření bylo k dispozici nutriční měření.

V Bruntále se zúčastnilo celkem 64 dárců, z toho plazmu darovala 19 a krev 45 dárců. Přivítali jsme i 4 nové prvodárce. Pro zpestření jsme si pro dárce připravili osvěžující „americkou limonádu“.

Všichni dárci dostali placku a nálepku „I já jsem dárcem“. Budeme rádi, pokud budete dál šířit a dělat osvětu bezpříspěvkového dárcovství, díky kterému zachraňujete životy!

Bez Vás by to nešlo a proto Vám Všem moc děkujeme!

Na obrázku může být: zákusek a jídlo

Zpět