Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

800 300 600 (Šumperk - odběry krve)
724 612 674 (Šumperk - odběry plazmy)
800 300 900 (Bruntál)

Informace pro dárce

Dobrovolní hasiči z Bruntálska zavítali na 12. ročník hromadného odběru krve

26.5.2023

Daruj krev s dobrovolnými hasiči. Tuto výzvu přijali naši dárci a společně s hasiči v pátek 26. května darovali na AGEL Transfúzní službě v Bruntále tu nejcennější tekutinu. Proběhl totiž již 12. ročník hromadného odběru dobrovolných hasičů okresu Bruntál.

Svůj dar krve u nás dnes darovalo 14 hasičů, kteří jsou zároveň našimi pravidelnými dárci. Celkově se nám podařilo díky dnešní akci navýšit zásoby krve o téměř 14 litrů plné krve,“ sdělila Marcela Kučerková, referentka marketingu AGEL Transfúzní služby.

Pro dobrovolnou hasičku Kamilu Jelínkovou z Vrbna pod Pradědem byl tento hromadný odběr zároveň jubilejním 10. odběrem plné krve a obdržela tak na AGEL Transfúzní službě v Bruntálu bronzovou medaili prof. MUDr. Jana Janského. Kromě zástupců jednotky z Vrbna p. Pradědem přijeli i hasiči SDH Dolní Moravice, Karlovice, Široká Niva a Dvorce.

Na všechny dárce, kteří navštívili AGEL Transfúzní službu v Nemocnici AGEL Podhorská v Bruntálu, čekalo občerstvení a dárky jako poděkování za účast na této akci. Další dobrovolní hasiči přicházeli k odběrům v průběhu celého měsíce května, ne všem totiž vyhovoval termín akce. „Jsou opravdu skvělými parťáky v pomoci druhým. Děkujeme všem dobrovolným hasičům i našim pravidelným dárcům, za jejich dar a budeme se těšit u dalšího odběru,“ uzavírá Marcela Kučerková.

Každý, kdo daruje krev nebo plazmu v AGEL Transfúzní službě, má nárok na celou řadu výhod. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy nebo zapojit se do benefitního systému AGEL Transfúzní služby. Dárce samozřejmě obdrží drobné občerstvení, získá potravinou poukázku, je mu proplacené jízdné ze svého bydliště a může si uplatnit nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Odběrové místo se nachází v přízemí Nemocnice AGEL Podhorská v Bruntálu a objednat se k odběru můžete na tel. čísle 800 300 900 nebo přes objednávkový systém: bruntal.odbery.agel.cz.

Zpět